نکسترو
با حمایت ستاد توسعه فناوری های اقتصاددیجیتال؛

بیشتر از یكصد اشتغال در حوزه اقتصاد دیجیتال بوجود آمد

بیشتر از یكصد اشتغال در حوزه اقتصاد دیجیتال بوجود آمد

نکسترو: ستاد توسعه فناوری های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از حامیان فعالان و افراد دارای ایده و تخصص در حوزه های فناورانه، با حمایت های خود تا آخر سال جاری برای ۱۱۵ نفر در حوزه اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی اشتغال ایجاد کرد.


به گزارش روز چهارشنبه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ستاد توسعه فناوری های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری تلاشهای خویش را به حوزه اشتغالزایی و پشتیبانی از اتصال زنجیره ایده به بازار معطوف کرده است؛ کاری که اولویت همه ستادها است و نتایج و دستاوردهای قابل قبولی برای این نهاد به ثبت رسانده است.
امسال اجرای این مدل حمایتی در ستاد توسعه فناوری های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری هم به فراهم شدن زمینه اشتغال ۱۱۵ نفر در این عرصه منجر گردید. تحقق این امر هم در پیوست با برگزاری ۵۰ بوت کمپ تخصصی، پشتیبانی از شکل گیری ۸ مرکز نوآوری و بیشتر از ۲۵ شتاب دهنده به ثمر نشست. این رویدادها به آموزش و مهارت افزایی حدود ۶۰۰ نفر در سال ۹۹ انجامید.
این ستاد برنامه ای تدوین کرده است و در چارچوب آن از فعالیتهای ترویجی و کاربردی کردن پژوهشها و اقدامات حمایت می کند. این کار با هدف توسعه زیست بوم فناوری و نوآوری و گسترش فضای استارتاپی این حوزه انجام می شود.
ستاد توسعه فناوری های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی جهت دهی به تأمین مالی نوآوری برای حمایت فناوری های در رابطه با این صنعت و اجرای پروژه های پرچمدار را هدف قرار داده است. نتیجه این تلاش ها هم اجرایی شدن بیشتر از ۳۳ پروژه پرچمدار و زیرساختی در حوزه فناوری های نوظهور دیجیتال و ۲۵ پروژه راهبردی و داخلی است.
این اقدام با کمک و استفاده از ظرفیت شرکتهای بزرگ دانش بنیان، مشارکت بخش های خصوصی و دولتی و تجربیات و ظرفیت های بین المللی به سرانجام خواهد رسید.


1399/12/30
14:40:49
0.0 / 5
1528
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
لینک دوستان نكسترو
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد