نکسترو
رییس مركز راهبردی فناوری های همگرا:

نیروی انسانی جزو ثابت تحولات فناورانه در دنیا است

نیروی انسانی جزو ثابت تحولات فناورانه در دنیا است

به گزارش نکسترو رئیس مرکز راهبردی فناوری های همگرا اظهار داشت: رصد روند تحولات فناورانه نشان میدهد نیروی انسانی جزو ثابت این تحولات در دنیا است.


به گزارش نکسترو به نقل از ایرنا، علی محمد سلطانی روز سه شنبه در بیست و یکمین رویداد دوشنبه های استارتاپی با رویکرد فناوری های همگرا که به صورت مجازی در صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد، اضافه کرد: روند تحولات ۱۰ تا ۵۰ سال آینده در حوزه فناوری نشان میدهد اینترنت اشیا، هوش مصنوعی، ژنتیک و ژنوم همچون فناوری های آینده هستند که در هر کدام از آنها از ترکیب چندین فناوری به رشد و بلوغ رسیده اند.
وی بیان کرد: پس از ارائه و خلق روزانه کلمات و اصطلاحات جدید در حوزه فناوری شاهد می باشیم فناوری و محصول به منصه ظهور خواهد رسید؛ ولی نیروی انسانی جزو ثابت در این تغییر و تحولات فناورانهی است که روز به روز ارزش آن ارتقا می یابد.
رییس مرکز راهبردی فناوری های همگرا گفت: در این تحولات فناورانه انسان است که فناوری ها را تشخیص می دهد و برمبنای آن محصولات جدید را تولید و اصلاح می کند یا می پذیرد.
سلطانی با تاکید بر ضرورت درک درست از فناوری، اظهار داشت: فناوری ها، راهکاری برای توسعه توانمندی های انسان هستند. بدین جهت پژوهشگران نیازمند فراگیری مهارت های نرم هستند و در صورتیکه این مهارت نباشد، تنها بهره بردار فناوری خواهیم شد.
فناوری های همگرا (به انگلیسی Converging Technologies)، به مجموعه چهار فناوری اطلاعات، زیستی، شناختی و نانو گفته می شود که در هم افزایی و یکپارچگی با هم قادرند به نیازهایی از آدمی پاسخ گویند که تا حالا فناوری های دیگر قادر به آن نبوده اند.منبع:

1399/12/19
15:09:31
0.0 / 5
1134
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد