نکسترو

تعطیلی فروشگاه های مایكروسافت به علت كووید 19

تعطیلی فروشگاه های مایكروسافت به علت كووید 19

به گزارش نكسترو شركت مایكروسافت اعلام نمود: به علت شیوع كووید ۱۹ بزودی تمام فروشگاه های خود در سرتاسر جهان را به غیر از چهار فروشگاه تعطیل می كند و از این پس فعالیت خویش را روی بازارهای دیجیتال متمركز خواهد نمود.به گزارش روز شنبه پایگاه خبری سی نت، این شرکت تصریح کرد تعداد مشتریان وب سایت Microsoft.com و فروشگاه های Xbox و Windows در ۱۹۰ بازار جهان، ماهانه به ۱.۲ میلیارد نفر می رسد. همینطور این شرکت اعلام نمود از این پس فعالیت خویش را روی بازارهای دیجیتال متمرکز خواهد نمود.
چهار فروشگاه مایکروسافت که فروش حضوری خویش را ادامه می دهند، شامل فروشگاه های مستقر در خیابان پنجم نیویورک، میدان آکسفورد واقع در لندن، مرکز خرید وستفیلد سیدنی واقع در استرالیا و همینطور فروشگاه مستقر در مرکز شرکت مایکروسافت واقع در ردموند هستند.
اطلاعیه تعطیلی فروشگاه های مایکروسافت از آن جهت غیرمنتظره است که این شرکت فروشگاه لندن را اخیرا و در انتهای سال میلادی گذشته بازگشایی کرده بود. این خبر در حالی اعلام گردید که قرار بود مایکروسافت بعد از لغو محدودیت ها، تمام فروشگاه های خویش را بازگشایی کند.
مایکروسافت هنوز درباره اخراج احتمالی کارمندان خود توضیحی نداده و در این رابطه تنها به بیان این مورد بسنده کرده است که «تعهد ما به رشد و توسعه فرصت های شغلی در این دریای استعدادهای متنوع، بیشتر از هر زمان دیگری است.»
مایکروسافت در ماه آوریل در مطلبی در وبلاگ خود در ارتباط با تعداد کارمندان فروشگاه های این شرکت که به علت شیوع کووید ۱۹ به صورت دورکاری، همکاری خویش را با شرکت ادامه می دهند، توضیح داد. این شرکت که به تازگی در ژاپن تعداد روزهای کاری را به چهار روز در هفته کاهش داده، پرداخت دستمزد کارمندان خویش را در دوران پاندمی هم ادامه داده است.
نخستین فروشگاه مایکروسافت در سال ۲۰۰۹ میلادی شروع به کار کرد و با شبیه سازی مدل فروشگاه های اپل توانست موفقیت قابل توجهی را کسب کند. هر یک از فروشگاه های این کشور محصولات سخت افزای Xbox و Surface را به همراه مجموعه ای از کامپیوتر های شخصی تولیدشده توسط سایر شرکت های همکار عرضه می کنند.منبع:

1399/04/09
13:26:13
5.0 / 5
2212
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد