نکسترو

شركتهای خلاق ۷ بسته صادراتی برای توسعه بازار دریافت می كنند

شركتهای خلاق ۷ بسته صادراتی برای توسعه بازار دریافت می كنند

به گزارش نکسترو ستاد فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان و توسعه صنایع نرم و خلاق معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، برای توسعه بازار محصولات فعالان این عرصه ۷ خدمت صادراتی عرضه می دهد.


به گزارش روز شنبه ایرنا به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هم اکنون خدمات و فرصت های قابل توجهی در سازمان ها و نهادهای مختلفی وجود دارد که می تواند راه را برای کسب وکارهای خلاق هموارتر کند. ستاد فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان و توسعه صنایع نرم و خلاق، از راه گفتگو، رایزنی و عقد تفاهم با این نهادها تلاش دارد که سبد خدمات شرکتهای خلاق از تنوع بیشتری برخوردار باشد.
با توجه به اهمیت صادرات و مشکلات و چالش هایی که شرکتهای خلاق در این عرصه با آن مواجهند، این ستاد از راه رایزنی های انجام گرفته با سازمان توسعه تجارت ایران، برای ایجاد یک بسته کامل خدماتی برای شرکتهای خلاق در این عرصه به تفاهم رسید. در این بستر خدماتی جدید، ۷ خدمت صادراتی ویژه در اختیار شرکتهای خلاق قرار می گیرد.
کمک هزینه اعزام هیأت های تجاری
یکی از این بسته های خدماتی پرداخت کمک هزینه اعزام هیأت های تجاری و بازاریابی در حوزه صادرات و تجارت بین الملل است. گام اول برای یک شرکت خلاق رشد یافته برای صادرات، بررسی مقصد صادراتی از راه اعزام یک فرد یا گروه به آن کشور به قصد بازاریابی است. ستاد فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان با کمک سازمان توسعه تجارت، برای پوشش قسمتی از هزینه های این سفر از ۶۰ میلیون تا ۸۰ میلیون ریال کمک هزینه بازاریابی بین المللی عرضه می کند.
ثبت نشان یا علایم تجاری
همچنین امکان دارد شرکت خلاق نیازمند این باشد که در بازارهای هدف، صادراتی، نشان یا علایم تجاری خویش را ثبت کند. در این حوزه هم شرکت خلاق کمک هزینه ثبت نشان یا علایم تجاری در کشورهای خارجی دریافت می کند که بر مبنای ضوابط تا سقف ۱۵۰ میلیون ریال قابل پرداخت می باشد.
حمایت از تبلیغات
یک شرکت خلاق امکان دارد نیازمند این مورد باشد که در مقصد صادراتی خود، تبلیغات انجام دهد و بروشور یا کاتالوگ منتشر کند. برای همه این موارد پیشبینی لازم انجام شده است و کمک هزینه هر کدام پرداخت خواهد شد.
حضور پررنگ تر در نمایشگاه های بین المللی
برای حضور شرکتهای خلاق در نمایشگاه های بین المللی هم از قبل هم مبالغی پرداخت می شد، بر طبق این توافق جدید هم یک پنجره تازه، برای حضور هر چه بیشتر شرکتهای خلاق در نمایشگاه های منطقه ای و بین المللی باز شده است.
پرداخت هزینه خرید محصولات اعتباری
همچنین برای پرداخت هزینه خرید محصولات اعتباری نظیر ضمانت نامه و بیمه نامه های اعتبار صادراتی، در مقصد کمک هزینه های مختلفی عرضه می شود، برای مثال کمک هزینه کارمزد سود ضمانت نامه از ۷ میلیارد ریال تا ۱۰ میلیارد ریال قابل پرداخت می باشد.
کمک برای اقامت همکاران تجاری
در این بسته حتی پیشبینی شده است که برای میهمانان خارجی یک شرکت خلاق که به قصد سرمایه گذاری یا همکاری تجاری به ایران آمده اند هم کمک هزینه پذیرش و پذیرایی، تخصیص یابد.
کمک هزینه سود تسهیلات
هفتمین مورد از ۷ بسته خدماتی ویژه شرکتهای خلاق دارای صادرات، کمک هزینه سود تسهیلات است. اگر شرکت خلاق به قصد صادرات تسهیلات بگیرد، مبالغی از ۷ میلیارد تا ۱۰ میلیارد ریال برای پرداخت سود تسهیلات به وی عرضه خواهد شد.
براساس این گزارش، علاقه مندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت دبیرخانه برنامه توسعه زیست بوم شرکتهای خلاق رجوع کنند.
ستاد فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان و توسعه صنایع نرم و خلاق تا کنون خدمات عمده دیگری هم به شرکتهای خلاق صادراتی عرضه کرده است و این هفت خدمت ویژه تنها بر مبنای توافقنامه با سازمان توسعه تجارت ایران بوجود آمده است.
سبد متنوع خدمات عرضه شده به شرکتهای خلاق صادراتی مضاف بر خدمات عرضه شده عام به همه شرکتهای خلاق است.


1399/12/10
22:30:23
0.0 / 5
1105
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد