نکسترو

پرتاب ماهواره های جدید استارلینك به تعویق افتاد

پرتاب ماهواره های جدید استارلینك به تعویق افتاد

شرکت فضایی اسپیس ایکس پرتاب دسته جدیدی از ماهواره های استارلینک را که نوزدهمین گروه از این ماهواره ها به حساب می آید، به علت نامساعد بودن شرایط جوی به تعویق انداخت.


به گزارش پایگاه اینترنتی اسپیس، قرار بود ۶۰ ماهواره جدید استارلینک با یک موشک «فالکون ۹» ساعت ۴: ۲۱ دقیقه صبح دوشنبه ۱۵ فوریه (۲۷ بهمن) به وقت گرینویچ، از ایستگاه نیروی فضایی «کیپ کاناورال» در فلوریدا آمریکا به سمت مدار زمین پرتاب شود که این پرتاب به علت دلیل شرایط نامساعد آب و هوایی لغو شد. انتظار می رود این مأموریت امشب صورت گیرد.
این شرکت فضایی اعلام نمود: به علت نامساعد بودن شرایط جوی، ساعت ۲۲: ۵۹ دوشنبه ۱۵ فوریه به وقت منطقه زمانی شرقی برای پرتاب ۶۰ ماهواره جدید «استارلینک» با موشک «فالکون ۹» هدف گذاری شده است. احتمال مساعد بودن شرایط آب و هوا برای امشب ۶۰ درصد تخمین زده شده است.
امکان مشاهده زنده این پرتاب از راه وبسایت شرکت «اسپیس ایکس» و همینطور وبسایت «اسپیس» فراهم است. پرتاب بعدی ماهواره های «استارلینک» هم شامل ۶۰ ماهواره دیگر خواهد بود که مقرر است در آینده صورت گیرد.
ماهواره های «استارلینک» بخشی از برنامه اسپیس ایکس برای خدمات جدید و پرسرعت اینترنت است. این طرح اوایل سال ۲۰۱۵ میلادی با درخواست «الون ماسک»، مدیرعامل این شرکت از کمیته ارتباطات فدرال برای کسب اجازه آزمایش ایده خود برای تأسیس یک پهنای باند جهانی شروع شد.
وی در سال ۲۰۱۷ برنامه استارلینک را بعنوان یک سیستم پهنای باند ارزانقیمت که می تواند دسترسی به اینترنت را فراهم آورد، به ثبت رساند. البته اسپیس ایکس تنها شرکتی نیست که در این حوزه سرمایه گزاری نموده و در این میان، آمازون و فیس بوک هم طرح هایی را دنبال می کنند. تابحال بیشتر از هزار ماهواره استارلینک در مدار قرار گرفته اند.منبع:

1399/11/27
21:21:35
0.0 / 5
1082
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لینک دوستان نكسترو
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد