نکسترو

مریخ نورد چین نخستین تصویر از این سیاره سرخ را ارسال كرد

مریخ نورد چین نخستین تصویر از این سیاره سرخ را ارسال كرد

فضاپیمای «تیان ون -۱» چین نخستین تصویر خویش را از مریخ، در حین رسیدن به مدار این سیاره ثبت و ارسال کرد.


به گزارش پایگاه اینترنتی اسپیس، سازمان ملی فضایی چین(CNSA) اعلام کرد، این کاوشگر در کمتر از یک هفته آینده به مدار سیاره سرخ وارد خواهد شد.
سازمان ملی فضایی چین این تصویر را که توسط دوربین قدرتمند و با وضوح بالا تعبیه شده بر روی فضاپیمای تیان ون -۱ گرفته شده است، منتشر نمود. این عکس سیاه سفید از فاصله ۱.۳۶ میلیون مایلی (۲.۲ میلیون کیلومتری) از مریخ ثبت شده است.


در یکی از تصاویر نام مکان های مختلف سیاره مریخ به چشم می خورد برای مثال می توان مکان دشت «هامونه اَسیدالیا»، «هامونه کرایس»، «فلاته نیم روز»، «دهانه شیاپارالی» و «دره مارینر» را مشاهده کرد.
چین اولین کاوشگر مریخ خود به نام «تیان ون- ۱» (Tianwen-۱) را ۲۳ ژوئیه سال ۲۰۲۰ پرتاب کرد و مقرر است اوایل ماه فوریه وارد مدار این سیاره شود و در ایام آینده روی سطح مریخ قرار خواهد گرفت.
تیان ون-۱ که تلفیقی از یک مدارگرد و سطح نورد است، روز جمعه ۶۸۳ هزار مایل (۱.۱ میلیون کیلومتر) از مریخ فاصله داشته است. انتظار می رود این فضاپیما روز چهارشنبه ۱۰ فوریه (۲۲ بهمن) وارد مدار مریخ شود. این فضاپیمای پنج تنی موتورهای خویش را خواهد سوزاند تا سرعت فضاپیما به اندازه کافی کاهش پیدا کند و توسط جاذبه مریخ به سمت پایین کشیده شود.منبع:

1399/11/20
13:22:53
0.0 / 5
1378
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد