نکسترو
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها تاكید كرد

وظیفه دانشگاه ها برای معرفی مكتب حاج قاسم

وظیفه دانشگاه ها برای معرفی مكتب حاج قاسم

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها اظهار داشت: مکتب شهید سلیمانی بعنوان یک فرصت و ظرفیت در اختیار دانشگاه های ما قرار دارد و باید از این فرصت به بهترین شکل استفاده گردد.


به گزارش نکسترو به نقل از ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها در نشست هم اندیشی تخصصی روسای دانشکده ها و مدیران گروههای علوم تربیتی دانشگاه های سراسر کشور با موضوع " برنامه های پژوهشی _ تربیتی و مدلسازی تربیت جوانان با معیارهای سبک زندگی شهدا " اظهار نمود: در علوم تربیتی و مباحث مربوط به آن، دیدگاه قرآن معطوف به معرفی الگو و توجه به الگوهای عالی است. قرآن به پیامبر بعنوان اسوه نگاه می کند و بر ادامه دادن این مسیر تاکید می کند.
حجت الاسلام والمسلمین رستمی با اعلان اینکه نقش الگوها در علوم تربیتی و محور تعلیم و تربیت عالمانه باید تبیین شود، اظهار داشت: دانشگاه ها و اساتید دغدغه مند فرصت بزرگ و مسئولیت سنگینی برای معرفی ابعاد شخصیتی شهید حاج قاسم سلیمانی دارند.
وی اظهار نمود: اگر اساتید بتوانند در کلاس های درسی تخصصی، ذهن دانشجویان را به مولفه های تربیتی این شخصیت بزرگ توجه بدهند و جریانی اجتماعی از توجه به الگوهای عالی به خصوص شهید سلیمانی ایجاد کنند، بطور قطع شاهد اتفاقات خوبی در زمینه های تولید محتوا و اثرگذاری تربیتی خواهیم بود.
حجت الاسلام والمسلمین رستمی اضافه کرد: یکی از کارهای اساسی دیگر سوق دادن پژوهش ها، رساله ها و پایان نامه ها به سمت شناخت و آشنائی با شخصیت شهید سلیمانی و شخصیت های نزدیک به ایشان است.
وی اشاره کرد: از دیگر کارهایی که لازم است دفاتر نهاد و دبیران هم اندیشی پیگیری نمایند برگزاری جلسات هم اندیشی تخصصی با دعوت از کلیه اساتید و اعضاء هیئت علمی و دانشجویان تحصیلات تکمیلی با موضوع روشهای الگوسازی و معرفی این شخصیت ها به دانشجویان و جوانان است
وی افزود: فرصتی برای بهره بردن و استفاده داریم که مشخص نیست باز هم تکرار شود؛ جامعه انسانی به اسطوره، قهرمان و الگو برای انگیزه دادن، به حرکت واداشتن و نشان دادن مسیرها نیاز دارد.
به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، وی اظهار داشت: ملت های بزرگ اسطوره ها و قهرمانان بزرگی دارند و جوامعی که اسطوره ندارند با جعل خبر و قهرمان سازی این مساله را دنبال می کنند. گاهی این قهرمانان جعلی به قهرمانان ملت های دیگر هم تبدیل می شوند؛ سینمای هالیوود کارش همین قهرمان سازی ها و اسطوره سازی است اما در صحنه های واقعی از این قهرمان ها بی بهره هستند.
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها اظهار داشت: خدا را شاکریم که شخصیت های قهرمانی داریم که با وجود شهرت گریزی و اجتناب از دیده شدن، به عنصر و نماد قهرمانی تبدیل گشته اند و نه فقط ملت ایران از سلایق و دیدگاه های مختلف بلکه ملت های دیگر منطقه نیز به دیده تحسین به او نگاه می کنند.
وی اشاره کرد: این ظرفیت بزرگ در اختیار دانشگاه های ما و تخصص های مختلف علوم تربیتی، روانشناسی و... است که با معرفی الگوی شهید سلیمانی نقش مهمی در بسط دیدگاه های وی داشته باشند.1399/10/18
00:09:26
0.0 / 5
1257
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد