نکسترو
مدیركل دانش آموختگان دانشگاه اعلام كرد

دانشنامه و مدرك تحصیلی دانشگاه آزاد بیشتر از ۱۵ملاك امنیتی دارد

دانشنامه و مدرك تحصیلی دانشگاه آزاد بیشتر از ۱۵ملاك امنیتی دارد

به گزارش نکسترو مدیرکل دانش آموختگان دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت: با راه اندازی سامانه آموزشیار در دانشگاه امکان هرگونه تخلف احتمالی در نظام آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی در ارتباط با صدور مدرک فارغ التحصیلی به صفر رسیده است.


به گزارش نکسترو به نقل از ایسنا، محمد عابدی مدیرکل دانش آموختگان دانشگاه آزاد اسلامی ضمن اشاره به انتشار خبری در فضای مجازی در مورد جعل مدرک پزشکی در این دانشگاه اظهار داشت: انتشار این گونه اخبار هیچگونه سندیتی نداشته و به دنبال جوسازی و کاهش احساس امنیت روانی در جامعه صورت می پذیرد.
وی با تاکید بر امنیت بالای صدور مدارک تحصیلی در دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت: صدور مدارک در دانشگاه آزاد اسلامی از امنیت بالایی برخوردار می باشد و حتی در جلسات پیشگیری و مقابله با جعل اسناد و مدارک رسمی، تاکید بر این مورد بوده که دانشگاه آزاد اسلامی جهت پیشگیری از جعل اسناد و مدارک دانشگاهی به علت صدور متمرکز مدارک تحصیلی در سازمان مرکزی و استفاده از اوراق بهادار چاپ شده توسط شرکت معتبر برای صدور مدرک با ضرایب امنیتی بالا، نسبت به سایر زیر نظام های آموزش عالی کشور بسیار پیشرو بوده و اقدامات بسیار خوبی در این مورد انجام داده است.
عابدی در ادامه ضمن اشاره به فرایند صدور مدرک در دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت: فرایند صدور مدرک یک فرایند بسیار پیچیده و دارای پروتکل های صیانتی و امنیتی است و هم اکنون با راه اندازی سامانه آموزشیار این فرایند تکمیل تر شده و امکان جعل مدرک وجود ندارد.
مدیرکل دانش آموختگان دانشگاه آزاد اسلامی اضافه کرد: افراد بعد از پذیرش در دانشگاه با سند پذیرش دریافت شده از مرکز سنجش، پذیرش و فارغ التحصیلی دانشگاه امکان ثبت نام در واحد دانشگاهی را دارند و سند پذیرش یکی از اصلی ترین ارکان بررسی صدور مدرک در دانشگاه آزاد اسلامی است.
عابدی اظهار داشت: برپایه فرایند صدور مدرک، دانشجو بعد از پذیرش و طی مراحل تحصیلی در واحد دانشگاهی خود و رسیدن به مرحله فارغ التحصیلی طی یکسری مراحل و بررسی کلیه مستندات تحصیلی در اداره کل دانش آموختگان تایید و موفق به دریافت دانشنامه می شود.
مدیرکل دانش آموختگان دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر اینکه فرایند بررسی و تأیید مدرک تحصیلی در سازمان مرکزی بسیار پیچیده است، اظهار داشت: در بررسی ها تمام نکات آموزشی، پژوهشی، دانشجویی و... مورد توجه قرار می گیرد. زمانی که مدارک برای تأیید به سازمان مرکزی ارسال می شود، اطلاعات به دو صورت فیزیکی و دیتا در اختیار سازمان مرکزی قرار می گیرد و توزیع پرونده در میان کارشناسان اداره کل فارغ التحصیلان کاملاً هوشمند و در یک فرایند اتفاقی رخ می دهد و امکان هر گونه تخلف سیستمی را در فرایند صدور مدرک به صفر می رساند.
عابدی با اشاره به اینکه دانشنامه یا مدرک تحصیلی دانشگاه آزاداسلامی بیشتر از ۱۵ ملاک امنیتی دارد، اظهار داشت: به هیچ عنوان امکان جعل حتی یک مدرک در سیستم دانشگاه آزاد اسلامی وجود ندارد، چون که فرآیندهای صدور مدرک جدا و توسط بخش های مختلف بررسی و تأیید می شود و در نهایت دانشنامه با درج هولگرام اصلی تحویل دانشجو می شود.
مدیرکل دانش آموختگان دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد: افراد به هیچ عنوان فریب شیادان را نخورند، چون که مدرک این دانشگاه به هیچ عنوان قابل جعل نیست.
عابدی این اطمینان را داد که در صدور مدارک دانشگاه آزاد اسلامی امکان جعل وجود ندارد. سایت ها و مراکز جعل مدرک و افراد جاعل دائما توسط مراجع ذی صلاح نظارتی و قانونی در حال شناسایی و پیگیرد قرار می گیرند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، عابدی در انتها عنوان کرد: با عنایت به این که جعل هیچگاه از دید مراکز نظارتی و قانونی پوشیده نمی ماند، افرادی که در دام این گونه سایت ها، مراکز و افراد می افتند هم بعد از کشف مورد جعل گرفتار خسارت های جبران ناپذیر خانوادگی، کاری و مشکلات قانونی گوناگونی می شوند.
منبع:

1399/10/16
11:36:25
0.0 / 5
1192
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
لینک دوستان نكسترو
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد