نکسترو
رئیس دانشگاه آیت الله العظمی بروجردی (ره):

قراردادهای پژوهشی ۳۰۰ درصد رشد یافته است

قراردادهای پژوهشی ۳۰۰ درصد رشد یافته است

لرستان رئیس دانشگاه آیت الله العظمی بروجردی (ره) اظهار داشت: قراردادهای طرح های پژوهشی دانشگاه در سال قبل نسبت به قبل خود ۳۰۰ درصد رشد یافته است.


حسن مروتی در مراسم تجلیل از پژوهشگران برتر سال ۱۳۹۹ که امروز ۲۶ آذرماه به صورت مجازی برگزار شد، به تشریح روند توسعه آموزش عالی در چهل سال قبل پرداخت.
وی خاطرنشان کرد: علیرغم کاهش تعداد دانشجویان آموزشی از سال ۱۳۸۵، اما در کشور شاهد افزایش مراکز کارآفرینی، رشد و پارک های علم و فناوری بوده ایم.
رئیس دانشگاه آیت الله العظمی بروجردی (ره) تصریح کرد: همچون علل این تغییرات را می توان افزایش بیکاری در میان دانش آموختگان، نبود امکان تأمین مالی پژوهشگران تمام وقت از محل منابع عمومی، افزایش نیازهای جامعه به توسعه علم و فناوری و تغییر رویکرد به سمت اقتصاد دانش بنیان، عدم برنامه ریزی منسجم توسعه ای در دانشگاه ها و اتکا بر بودجه های دولتی، نیاز روز افزون دانشگاه ها به منابع مالی برای ورود به فعالیتهای جدید و افزایش فاصله حقوق و مزایای اعضای هیئت علمی داخل و خارج کشور برشمرد.
مروتی افزود: برای حرکت رو به جلو پژوهش دانشگاه برای سال آتی به اعضای هیئت علمی دانشگاه پیشنهاد می کنم که برنامه های یک ساله پژوهشی توسط هر دانشکده عرضه و نتایج در انتها هرسال پیگیری شود.
وی بیان نمود: تلاش بیشتر اعضای هیئت علمی برای ارتباط مؤثر با نهادهای اجتماعی و صنعتی، ارج نهادن بیشتر به پژوهش های و رساله های تقاضامحور، پیمایش دائمی وضعیت اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاه و ساماندهی دوره های مهارت افزایی در دانشگاه از دیگر پیشنهادات برای حرکت به جلو پژوهش است.
رئیس دانشگاه آیت الله العظمی بروجردی (ره) ضمن اشاره به وضعیت رشد مقالات علمی و قراردادهای پژوهشی دانشگاه در سالهای اخیر، اضافه کرد: رشد مقالات jcr و علمی پژوهشی دانشگاه آیت الله العظمی بروجردی (ره) در دو سال قبل نسبت به قبل به ترتیب ۵۵ درصد و ۶۴ درصد بوده که نسبت به بسیاری از دانشگاه های کشور نتیجه ارزشمندی به حساب می آید.
مروتی با اشاره به اینکه البته در بخش سرانه مقالات باید تلاش بیشتری صورت گیرد، افزود: همینطور قراردادهای طرح های پژوهشی دانشگاه پارسال نسبت به قبل خود ۳۰۰ درصد رشد یافته است که جای بسیار تقدیر دارد.
گفتنی است دکتر جودکی، معاون پژوهشی دانشگاه، عملکرد یک ساله حوزه معاونت پژوهشی و وضعیت پژوهشی دانشکده ها و گروه ها را به صورت مجزا توضیح دادند و پژوهشگران برتر عرضه شدند.1399/09/26
13:21:26
5.0 / 5
1201
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد