نکسترو
رییس جهاد دانشگاهی:

جهاد دانشگاهی توان تولید فناوری های مورد نیاز كشور را دارد

جهاد دانشگاهی توان تولید فناوری های مورد نیاز كشور را دارد

به گزارش نكسترو رئیس جهاد دانشگاهی با اشاره به اینكه توان تولید اغلب فناوری های مورد نیاز كشور را داریم، اظهار داشت: تولید هر فناوری، زمان خاص خویش را می خواهد و باید بموقع شروع شود.


حمیدرضا طیبی روز سه شنبه در آیین رونمایی از پروژه تولید چرخ مسی (مس کروم زیر کونیوم) در مرکز فناوری و فرآوری مواد ویژه فلزی سازمان جهاد دانشگاهی تهران اضافه کرد: با یک برنامه ریزی می توانیم اولویت های فناورانه و توسعه صنعتی کشور و اقتصادی چه در حوزه مهندسی پایه، تجهیزات و مواد مشخص نماییم و با مبادرت به موقع صاحب دانش شویم.
وی افزود: اگر کار با شرکت های خارجی، سبب انتقال دانش و تکنولوژی شود، سرعت کار بالاتر می رود، حالا که آنها دانش فنی را به ما نمی دهند، به شرط آغاز به موقع کار، می توانیم کار را انجام دهیم.
وی بیان داشت: بین ۳ تا ۱۲ سال طول می کشد برای انجام کارهای بزرگ توانمندی خویش را اثبات نماییم به عبارتی ۳ تا ۱۲ سال زمان را از دست می دهیم که مناسب نمی باشد. در صورتیکه این زمان را باید به تولید فناوری و محصول اختصاص دهیم.
رئیس جهاد دانشگاهی اضافه کرد: با حمایت مقام معظم رهبری، بر روی پروژهای فناورانه کار می نماییم و تا آخر سال آینده شاهد نتایج این اقدامات و تأثیر آن در جهش تولید و توسعه اقتصادی کشور خواهیم بود.
وی یکی از اهداف تاسیس جهاد دانشگاهی را که سال جاری در چهلمین سالگرد آن هستیم، الگو سازی توان کشور بخصوص در زمینه توسعه فناوری های مورد نیاز اعلام نمود و اضافه کرد: جهاد دانشگاهی با ایجاد خود باوری بخصوص در میان جوانان دانشگاهی کشور کارهای بزرگی را به انجام رسانده است.
طیبی اضافه کرد: این مجموعه موفق به انجام کارهای بزرگ علمی و توسعه فناوران در حوزه های پزشکی، فنی و مهندسی، کشاورزی، علوم انسانی، اجتماعی و حوزه های دیگر شده است.
وی افزود: یکی از صنایع مهم کشور صنایع کانی های فلزی و غیر فلزی است و سال هاست با صنعت فولاد و مس ارتباط داریم و می توانیم تکنولوژی های لازم را در این حوزه تهیه نماییم.
وی افزود: امروز با حمایت بخش خصوصی قراردادی منعقد شده و موفق به تولید فناوری تولید چرخ مسی شدیم.
طیبی اضافه کرد: هرجا موفق بودیم مدیران خود باور صنعت، ریسک معقول انجام دادند و به ما اعتماد کردند و ما هم اعتماد آنها را با کار خوب پاسخ می دهیم.
وی تصریح کرد: هر جا موفق نبودیم یا فناوری تولید شده مورد قبول قرار نگرفت یا به توانمندی میدان داده نشده، مدیرانی بودند که ملی نبوده، خود باوری نداشتند و به دنبال منافع خود بودند که برای آنان هم باید فکر جدی کرد.
ادامه دارد...منبع:

1399/03/28
22:19:47
5.0 / 5
2327
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لینک دوستان نكسترو
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد