نکسترو

اولین كودك سال هفته نامه تایم ارائه شد

اولین كودك سال هفته نامه تایم ارائه شد

به گزارش نکسترو یک نوجوان آمریکایی که یک دستگاه تلفن همراه برای آزمایش وجود سرب در آب شرب اختراع کرده است، عنوان اولین «کودک سال» هفته نامه «تایم» را به خود اختصاص داد.


به گزارش خبرگزاری یونایتدپرس، هفته نامه معتبر «تایم» که از ۱۹۲۷ «مرد سال» و سپس «چهره سال» را انتخاب می کند، امسال برای نخستین بار با همکاری گروهی از دانشمندان جوان، «کودک سال» را معرفی نمود.
«گیتانجالی رائو»، محقق ۱۵ ساله اهل «دنور» در ایالت «کلرادو» در آمریکا که چند اختراع تحسین شده در شاخه های مختلف علوم دارد، این عنوان را به خود اختصاص داد. همچون اختراع های کاربردی این محقق نوجوان، طراحی اپلیکشینی است که می تواند وجود سرب و آلودگی را در آب شرب تشخیص و هشدار دهد. وی یک اپ هم طراحی نموده که با بهره گیری از هوش مصنوعی می تواند به قربانیان قلدری و آزار در فضای مجازی کمک نماید.
پنج هزار نوجوان آمریکایی نامزد دریافت عنوان «کودک سال» هفته نامه تایم بودند که در مرحله دوم به پنج نفر کم شد و سرانجام از میان آنها رائو این عنوان را از آن خود کرد. مقرر است هر پنج نامزد نهایی روز جمعه در یک برنامه تلویزیونی معرفی و تقدیر شوند.
سال گذشته «گرتا تونبرگ»، فعال زیست محیطی از سوئد چهره سال هفته نامه تایم شد. او که آن زمان فقط ۱۶ سال داشت، تا امروز جوان ترین چهره سال تایم است.


1399/09/15
22:56:39
5.0 / 5
1530
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد