نکسترو

توضیحاتی درباره مدلهای پایان نامه دكتری عمومی

توضیحاتی درباره مدلهای پایان نامه دكتری عمومی

نكسترو: شیوه نامه اجرائی ایجاد تنوع در مدلهای پایان نامه دوره دكتری عمومی رشته های علوم پزشكی ابلاغ گردید.


به گزارش نکسترو به نقل از ایسنا، برمبنای مصوبه شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی درباب پایان نامه های محصول و دانش محور، شیوه نامه اجرائی تنوع بخشی به مدلهای انجام پایان نامه دانشجویان پزشکی، دندان پزشکی و داروسازی عمومی جهت اجرا به دانشگاه های علوم پزشکی کشور ابلاغ گردید.
در امتداد اجرائی کردن مصوبه شورای عالی برنامه­ ریزی علوم پزشکی درباب ایجاد تنوع موضوع و فعالیت پایان نامه های دانشجویان دکترای عمومی و استفاده از ظرفیت قانونی مصوبه فوق برای جایگزینی بعضی فعالیت ها خصوصاً در وضعیت ناشی از همه ­گیری بیماری covid-19، شیوه نامه اجرائی تنوع بخشی به مدلهای انجام پایان نامه دانشجویان پزشکی، دندان پزشکی و داروسازی عمومی ابلاغ گردید که پس از تایید شورای آموزشی دانشگاه­ ها قابل اجرا و استناد خواهد بود.
در این شیوه نامه ارائه نتایج مکتوب و مستند به شکل قابل دفاع از پایان­ نامه الزامی است، لیکن با در نظر گرفتن شرایط، شورای آموزشی هر دانشگاه درباب مختصات گزارش نهایی همانند حجم مطلب، فصل­ بندی و راهنمای نگارش تصمیم گیری می کند. سفارش می­ شود که جلسه ارائه گزارش نهایی حتی ­الامکان برگزار شود، اما در مورد شیوه برگزاری، شورای آموزشی می تواند فرآیندها را ساده کرده و حتی مجوز دهد که در جلسات گروه یا بخش آموزشی، گزارشات صبحگاهی و موارد مشابه، متناسب با وضع موجود به شکل حضوری و یا بوسیله ویدئو کنفرانس اجرا شود.
مراحل تصویب عنوان، نظارت بر حسن انجام، تأئید نهایی و اعلام نمره همانند فرآیندهای جاری زیر نظر استاد راهنما و مشاور پایان­ نامه ها خواهد بود و دانشجویان متقاضی باتوجه به شرایط خاص کرونا و دشوار شدن اجرای پروپوزال های مصوب، می توانند به صورت اختیاری از موضوع قبلی خود انصراف داده و عنوان جایگزین منطبق بر این شیوه نامه را ستاندن کنند.
همچنین اجرائی کردن این روش های جایگزین در دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی داوطلبانه است، اما اهتمام در متنوع­ سازی هدفمند مدلهای پایان­ نامه می تواند اثرات چشمگیری در افزایش توانمندی ­های علمی/عملی دانشجویان و ارتقای نگاه عمیق ایشان به ارائه خدمت مطلوب­تر به جامعه داشته­ باشد.
منبع:

1399/08/30
16:41:46
5.0 / 5
1292
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
لینک دوستان نكسترو
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد