نکسترو
یك مسئول خبر داد:

میزبانی اراك از نخستین وبینار ملی كرونا

میزبانی اراك از نخستین وبینار ملی كرونا

نكسترو: مركزی معاون پژوهشی دانشگاه علوم پزشكی اراك از برگزاری نخستین وبینار ملی كرونا به میزبانی دانشگاه علوم پزشكی اراك در تاریخ های ۲۱ و ۲۲ آبان ماه آگاهی داد.


به گزارش نکسترو به نقل از ایسنا، بر مبنای اعلام علوم پزشکی اراک، دکتر علیرضا کمالی اظهار داشت: هم اکنون کل پژوهش ها در دنیا، بر روی کنترل و پیدا کردن راه درمان بیماری کووید۱۹ متمرکز شده که بدین منظور در هفته پیش رو (۲۱ و ۲۲ آبان) وبینار ملی کرونا با حمایت وزارت بهداشت در دو اتاق (A و B)برگزار خواهد شد.
وی اضافه کرد: ۶۰ مقاله دریافت شده که از این میان حدود ۱۰ مقاله برای سخنرانی و ۳۰ مقاله هم برای پوستر گلچین شده اند.
کمالی تصریح کرد: در این وبینار تلاش خواهد شد در مورد روش های درمانی و نوین تاثیرگذار، تشخیصی، ویروس شناسی، اپیدمیولوژی، عوارض جانبی بیماری و داروهای اثرگذار بحث و تبادل نظر صورت گیرد.
وی در ادامه ضمن اشاره به اینکه تحقیقات گسترده ای در دنیا در زمینه کنترل و درمان این بیماری در حال انجام می باشد، تصریح کرد: دانشگاه های معتبری چون آکسفورد و کشورهایی مثل ایالات متحده آمریکا، چین، ژاپن، استرالیا، ایران و... تحقیقات گسترده ای در این حوزه دارند، اما همچنان نتیجه قطعی برای یک واکسن مشخص و معین وجود ندارد و هم اکنون بهترین و مهمترین راه برای مقابله با این بیماری پیشگیری است.
معاون پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی اراک در انتها ابراز امیدواری کرد که با انجام تحقیقات مختلف و به نتیجه رسیدن آنها، بتوان به راهکار مناسبی در مورد کنترل و درمان این بیماری دست یافت.
منبع:

1399/08/19
23:05:54
5.0 / 5
1506
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
لینک دوستان نكسترو
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد