نکسترو

پرتاب ماهواره جاسوسی وزارت دفاع آمریكا به تعویق افتاد

پرتاب ماهواره جاسوسی وزارت دفاع آمریكا به تعویق افتاد

«ائتلاف پرتاب و راه اندازی آمریكا» (ULA)، پرتاب ماهواره جاسوسی وزارت دفاع این كشور را به روز چهارشنبه از فلوریدا موكول كرد.


به گزارش خبرگزاری یونایتدپرس، این ائتلاف می خواهد ماهواره جاسوسی را ساعت ۵ و ۲۲ دقیقه بعدازظهر چهارشنبه به وقت منطقه زمانی شرقی (EST) از مجموعه پرتاب ۴۱ در پایگاه نیروی هوایی «کیپ کاناورال» در ایالت فلوریدا پرتاب کند.
این شرکت پرتابی قصد داشت پرتاب را بعدازظهر یکشنبه این هفته انجام دهد اما روز گذشته - جمعه - اعلام نمود که تاریخ این پرتاب به دلیل نزدیک شدن یک طوفان تغییر می کند.
مسئولان ائتلاف پرتاب و راه اندازی در یک بروز رسانی در وبسایت خود اعلام کردند: به علت تهدید شرایط آب و هوایی ناشی از طوفان حاره ای Depression Eta، راکت Atlas V که ماهواره NROL-۱۰۱ را حمل می کند به محل امن خودرو های فضایی باز گردنده اند.
این شرکت پرتابی اعلام نمود: بروز یک مشکل در سیستم سوخت رسانی این راکت تلاش قبلی را در عصر چهارشنبه گذشته خنثی کرد و مشکل در ارتباط با کنترل های محیطی ماهواره سبب اعلام تأخیر روز قبل شد.
دفتر ملی شناسایی وزارت دفاع آمریکا اطلاعات اندکی در مورد ماهواره های خود اعلام می کند اما در توصیف مأموریت خود تصریح کرد که ماهواره NROL ۱۰۱، داده های اطلاعاتی به سیاست گذاران ارشد آمریکا و سازمان های اطلاعاتی و ارتش این کشور عرضه می دهد.
وزارت دفاع آمریکا این ماهواره را طراحی نموده و ساخته است و طبق شرح مأموریت آنرا اداره می کند.
ائتلاف پرتاب و راه اندازی (ULA)، عرضه دهنده خدمات پرتاب و راه اندازی فضاپیما متعلق به دولت آمریکا است. این شرکت بعنوان یک سرمایه گذاری مشترک بین سیستم های فضایی لاکهید مارتین و بوئینگ، دفاع فضایی و امنیتی در دسامبر ۲۰۰۶ با ترکیب تیم های ۲ شرکت شکل گرفت.منبع:

1399/08/18
20:15:55
5.0 / 5
1511
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد