نکسترو
هم زمان با برگزاری كنفرانس بین المللی وب پژوهی انجام شد

افتتاح نمایش ویدئویی مقاله های علمی در پایگاه SID

افتتاح نمایش ویدئویی مقاله های علمی در پایگاه SID

به گزارش نكسترو امكان نمایش ویدیوئی مقاله های همایش های علمی كشور از امروز در پایگاه مركز اطلاعات علمی جهاددانشگاهی (SID) فراهم گردید.


به گزارش نکسترو به نقل از ایسنا، سرویس نمایه سازی ویدئویی مقالات در پایگاه SID، امروز (۲۲ خردادماه) با حضور دکتر محسن شریفی، مدیرکل دفتر سیاست گذاری و برنامه ریزی امور پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دکتر محمدرضا پورعابدی معاون پژوهش و فناوری جهاددانشگاهی به صورت آنلاین راه اندازی شد.
دکتر محمدرضا پورعابدی در این مراسم ضمن تبریک به SID و قدردانی از دست اندرکاران کنفرانس وب پژوهی با بیان این که شیوع کرونا فضای خوبی را برای کسب وکارها و مطالعات در ارتباط با فضای مجازی فراهم نموده، اظهار نمود: باید به نحواحسن از این بستری که ایجادشده، بهره برد.
وی ادامه داد: سرویس جدید ایجادشده توسط SID برای نمایش ویدئوهای مختصری از مقاله هایی است که در همایش های علمی کشور عرضه می شود. پژوهشگران با استفاده از این سرویس با صرف زمانی کوتاه می توانند در جریان آخرین نتایج فعالیتهای علمی قرار گیرند. هم چنین این ویدئوها بستر آموزش غیرمستقیمی را برای دانشجویانی که برای نخستین بار قصد ارائهی مقاله ها یا نتایج فعالیتهای پژوهشی خویش را دارند، فراهم می آورد.
معاون پژوهش و فناوری جهاددانشگاهی تصریح کرد: امکان جدید فراهم شده در SID فرصتی را برای نابینایان فراهم می آورد تا بدون احتیاج به مطالعه متن، روند پژوهش را در حوزه تخصصی خود دنبال کنند.
دکتر محسن شریفی، مدیرکل دفتر سیاست گذاری و برنامه ریزی امور پژوهشی وزارت علوم هم در این مراسم اظهار نمود: مجموعه SID و جهاددانشگاهی همیشه در خیلی از کارها پیش قدم بوده اند و کشور هم از فعالیتهای آنها همواره بهره مند شده است.
وی ابراز امیدواری کرد: مجموعه های مختلف می توانند با همکاری یکدیگر نتایج مؤثرتری را رقم بزنند.
دکتر فاطمه عظیم زاده، رئیس مرکز اطلاعات علمی جهاددانشگاهی هم عنوان کرد: این سرویس که هم زمان با برگزاری ششمین کنفرانس بین المللی وب پژوهی رونمایی شده است، برای نخستین بار امکان دسترسی کاربران به فایل ویدئویی عرضه نویسندگان مقاله را فراهم می آورد.
وی با بیان این که هم اکنون بستر نمایش ویدئوی مقاله ها فراهم گشته است، از تمام مراجع برگزارکننده همایش های معتبر در سطح کشور دعوت کرد که با استفاده از این سرویس، امکان بهره مندی جمع گسترده ای از اساتید، دانشجویان و پژوهشگران را از نتایج تحقیقات در حوزه های تخصصی مختلف ایجاد کنند.
دکتر عظیم زاده اضافه کرد: کاربران مرکز اطلاعات علمی می توانند جهت دسترسی به ویدئوی مقاله های فارسی همایش وب پژوهی از راه لینک https: //sid.ir/163 و هم چنین برای مشاهده ویدئوی مقاله های انگلیسی این همایش به لینک https: //sid.ir/164 رجوع کنند.
بر مبنای اعلام جهاددانشگاهی، ششمین کنفرانس بین المللی وب پژوهی، بامداد امروز توسط دانشگاه علم و فرهنگ وابسته به جهاددانشگاهی و مرکز اطلاعات علمی این نهاد (SID) به صورت مجازی در تهران شروع به کار کرد و تا ساعت ۱۸ امروز به کار خود آخر می دهد.1399/03/24
14:08:32
5.0 / 5
2385
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد