نکسترو

ماسك جراحی 99 درصد ضد ویروس تولید شد

ماسك جراحی 99 درصد ضد ویروس تولید شد

نكسترو: یكی از شركت های تولیدكننده ماسك در كشور ویتنام، از نانوذرات آلی برای از بین بردن عوامل بیماری زا و ویروس ها در ماسك های جراحی بهره برده است. این ماسك ها علاوه بر فیلتراسیون ۹۹ درصد ویروس و باكتری ها را از بین می برند.


به گزارش روز سه شنبه ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، شرکت واکامونو (Wakamono) ماسک جراحی ضد ویروس کرونا را تولید و به بازار ارائه کرد. واکامونو یکی از شرکت های نانوزیست فناوری در جهان است که در سال ۲۰۱۰ در ویتنام تاسیس شد.
این شرکت در تولید ماسک ضدکرونا موفق بوده و اخیرا ماسک جراحی با قابلیت از بین بردن ۹۹ درصد ویروس های کرونا را تولید کرده است.
ماسک های جراحی واکامونو در مقابل آنفولانزای H۱N۱ نوعی A (ویروس پوشیده) و همینطور ویروس های پولیوویروس (ویروس غیرپوشیده) و ۹۹ درصد از عوامل بیماری زای باکتریایی مقاوم است.
کارایی ماسک های این شرکت توسط آزمایشگاه های مستقل و معتبر مطابق استاندارد ISO: ۱۸۱۸۴ ۲۰۱۹ مورد آزمایش و تایید قرار گرفته است. علاوه بر این، ماسک های جراحی واکامونو می توانند با موفقیت، بالاترین استانداردهای FDA را برآورده سازند.
یک ماسک N۹۵ می تواند حدودا ۹۵ درصد از ذرات ۰٫۳ میکرون را حذف کند. همیشه سفارش می شود که کاربران نباید سطح ماسک را لمس کنند تا از آلودگی هر دو طرف جلوگیری شود. میکرواورگانیسم های بیماری زا که روی فیلتر به دام می افتند، روی سطح ماسک چسبیده و از بین نمی روند بلکه به چرخه حیات خود ادامه می دهند. بعنوان مثال، ویروس کرونا با ماسک های یک بار مصرف تا هفت روز می مانند.
دانشمندان شرکت واکامونو ضمن رسیدگی به این مشکل، ماسک جراحی با خواص دوگانه ساختند، این ماسک ها هم کار فیلتراسیون عوامل بیماری زا و مضر را انجام داده و هم ساختار ویروس را تخریب می کنند.
در تولید ماسک های جراحی واکامونو از پارچه Gecide استفاده می شود، لایه داخلی این پارچه ها با میلیون ها نانوذره آلی پوشانده شده است. این نانوذرات می توانند تله هایی ایجاد کنند تا عوامل بیماری زای مضر را ضعیف کرده یا از بین ببرند.
تمام اجزاء آلی و طبیعی زیست کش مورد استفاده در تولید ماسک های جراحی مطابق با ANSI/AAMI/ISO ۱۰۹۹۳-۵: ۲۰۰۹ توسط پاسیفیک لبز آمریکا مورد بررسی قرار گرفته و ایمنی آن تایید شده است. در این ماسک ها از هیچ نانوذره فلزی استفاده نشده است.
استفاده از ماسک های واکامونو می تواند میزان عفونت را به میزان قابل توجهی کم کند، چون که انتقال ویروس را به صورت موثر می کاهد.منبع:

1399/07/27
11:38:10
5.0 / 5
1739
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد