نکسترو

هم افزایی صنعت و دانشگاه برای توسعه نانوداروی ضدسرطان

هم افزایی صنعت و دانشگاه برای توسعه نانوداروی ضدسرطان

به گزارش نكسترو شركت كوالیگن می خواهد تا با همكاری دانشگاه لوئیزویل، كار تحقیقاتی برای توسعه داروی ضدسرطان حاوی نانوذرات طلا را دنبال كند. این شركت به دنبال انجام كارآزمایی بالینی روی این دارو در سال ۲۰۲۱ است.


به گزارش روز دوشنبه ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، شرکت کوالیگن تراپیکس (Qualigen Therapeutics) توافق نامه تحقیقاتی با دانشگاه لوئیزویل برای کار روی داروی ضدسرطان ALAN امضاء کرد.
این شرکت اخیرا اعلام نمود که برای پیشبرد برنامه توسعه گزینه احتمالی داروی ضدسرطان ALAN (Aptamer-Linked Anti-Nucleolin) مبادرت به امضاء این قرارداد کرده است.
فعالیت هایی که در چارچوب این توافق نامه تحقیقاتی انجام می شود شامل مطالعه های حیوانی برای ارزیابی اثر ضدتوموری و ایمنی ترکیبات مختلف ALAN است که برای درمان بیماری لوسمی میلوئید حاد کودکان و بزرگسالان طراحی شده است.
براساس این توافق نامه تحقیقاتی حمایت شده، مطالعه های پیش بالینی روی بیماری لوسمی میلوئید حاد و همینطور علایم دیگر همچون گلیوبلاستوما انجام می شود، بیماری که نوعی سرطان بدخیم مغز بوده و درمان آن بسیار دشوار است چون که بیشتر داروها نمی توانند از غشاء خونی مغز عبور کنند. این روش درمانی برای بیماری سرطان ریه با سلول های کوچک هم طراحی شده است.
علاوه بر این، کوالیگن و دانشگاه لوئیزویل بررسی می کنند که چگونه ALAN می تواند از متاستاز سلول های سرطانی بعنوان یک درمان کمکی بالقوه، جلوگیری کند. عود سرطان بعد از درمان اولیه، حدودا عامل ۹۰ درصد از مرگ و میر ناشی از سرطان است.
پائولابتس از محققان این پروژه می گوید: «توافق نامه گسترده ما با دانشگاه لوئیزویل، داده های اضافی را در اختیار کوالیگن قرار داد تا با کمک آن بتوانیم به پیشبرد اهداف خود برای توسعه این روش درمانی کمک نماییم. ما می خواهیم در آینده نزدیک روی کاربردهای دیگر این دارو برای درمان بیماری هایی نظیر سرطان خون و مغز در کودکان کار نماییم، بیماری که بسیار کشنده است.»
ALAN تلفیقی از AS۱۴۱۱ و نانوذرات طلای دارای پوششی از جنس DNA است که قدرت آن به صورت قابل ملاحظه ای افزایش یافته است. این کاندیدای داروی سرطان، این امکان را دارد که سلول های تومور انواع مختلف سرطان را با حداقل عوارض جانبی هدف قرار داده و از بین ببرد.
این شرکت درصدد است آزمایش های فاز اول کارآزمایی بالینی خویش را در سال ۲۰۲۱ برای بیماری AML آغاز کند.


1399/07/24
11:14:59
5.0 / 5
1597
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
لینک دوستان نكسترو
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد