نکسترو

عرضه ۶۵۰ رساله در جشنواره رساله های ۳ دقیقه ای

عرضه ۶۵۰ رساله در جشنواره رساله های ۳ دقیقه ای

به گزارش نكسترو بیشتر از ۶۵۰ رساله در رشته های گوناگون و از ۱۰۰ دانشگاه كشور در جشنواره ملی رساله های سه دقیقه ای دانشجویی«پاناسه» شركت كردند.


به گزارش نکسترو به نقل از ایسنا، سال قبل از جانب معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و با همکاری صندوق پشتیبانی از پژوهشگران و فناوران فراخوان جشنواره و مسابقه ای برای دانشجویان به منظور معرفی و کاربردی کردن رساله های دانشجویی با عنوان "پانا سه" منتشر گردید که طی آن دانشجویانی که رساله خویش را در یکی از مقاطع تحصیلی دفاع کرده اند، در یک فیلم سه دقیقه ای عرضه می کنند.
جشنواره ملی «پاناسه» در سه مرحله مجازی، بومی و کشوری در حال برگزاری است. در مرحله مجازی هر شرکت کننده ویدیویی حداکثر سه دقیقه ای در ارتباط با رساله خود ضبط و در سامانه این رویداد بارگذاری می کند. بعد از آن داوری انجام می شود و برگزیدگان به مرحله بومی راه می یابند. در این مرحله شرکت کنندگان در یکی از پنج بوم تهران، مشهد، اصفهان، شیراز و تبریز حضور یافته و رساله را برای داوران عرضه می دهند.
برگزیدگان هم به مرحله کشوری می روند و در نهایت برگزیدگان نهایی مشخص می شوند. این رویداد سبب آگاهی جامعه از اهمیت دستاوردهای علمی فناورانه می شود و کمک می نماید دانشجویان بیشتر به نقش فعالیتهای علمی کاربردی در آینده کشور فکر کرده و در نتیجه در انتخاب مبحث و نیاز جامعه اشراف بیشتری داشته باشند.
بر مبنای اعلام مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری، تا کنون ۶۵۰ دانشجو از ۱۰۰ دانشگاه کشور برای حضور در این رویداد ثبت نام کرده اند و از این تعداد ۱۵۰ نفر بعد از ارزیابی به مرحله بعد راه می یابند و در نهایت ۳۰ برگزیده انتخاب و مورد حمایت قرار می گیرند. داوری ها هم به صورت جمع سپاری توسط یک هزار و ۴۰۰ داور انجام می شود.1399/07/08
13:19:52
5.0 / 5
1733
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لینک دوستان نكسترو
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد