نکسترو
از سوی صندوق نوآوری

تسهیلات ۹درصد به محصولات جدید دانش بنیان ها تعلق می گیرد

تسهیلات ۹درصد به محصولات جدید دانش بنیان ها تعلق می گیرد

به گزارش نكسترو صندوق نوآوری و شكوفایی برای ساخت نمونه اولیه محصول دارای بهره بردار، تسهیلات سفارش ساخت (استصناع) تا سقف ۸۰ درصد مبلغ قرارداد با نرخ ۹ درصد پرداخت می كند.


به گزارش روز دوشنبه ایرنا از صندوق نوآوری و شکوفایی، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و صندوق نوآوری و شکوفایی در جهت کمک به جهش تولید محصولات و خدمات دانش بنیان، برنامه مشترکی را برای «حمایت از ساخت محصولات دانش بنیان جدید دارای بهره بردار» توسط شرکت های دانش بنیان در دستور کار خود قرار داده اند.
در قالب این برنامه، چنانچه یک شرکت دانش بنیان موفق به انعقاد قرارداد ساخت نمونه «محصول فناورانه با قابلیت دانش بنیان شدن» با یک بهره بردار (کارفرما یا مشتری) شود، معاونت علمی و فناوری محصول جدید را از نظر فنی ارزیابی و در صورت تأیید، صندوق نوآوری و شکوفایی هم به تأمین مالی آن با اولویت تسهیلات سفارش ساخت (استصناع) با نرخ ۹ درصد خواهد پرداخت.
شرایط محصول و شرکت متقاضی جهت استفاده از این تسهیلات شامل دارا بودن حداقل یک محصول دانش بنیان، فقدان نمونه محصول مورد نظر شرکت های متقاضی، وجود تفاهم نامه، پیش قرارداد یا قرارداد برای ساخت این نمونه محصول (در هر تیراژی) با یک بهره بردار (کارفرما یا مشتری، شامل دولتی، خصوصی یا تعاونی)، مشابهت محصول جدید به لحاظ فناوری با یکی از محصولات تایید شده قبلی شرکت یا نسخه ارتقاء یافته آن است.
بر اساس این گزارش، تسهیلات سفارش ساخت (استصناع) صندوق نوآوری و شکوفایی تا سقف ۸۰ درصد مبلغ قرارداد به شرکت دانش بنیان (مجری قرارداد) تخصیص می یابد و باقیمانده مبلغ باید توسط بهره بردار (کارفرما یا مشتری) تامین گردد.
تسهیلات به شرکت دانش بنیان (مجری) پرداخت می شود، اما بازپرداخت آن بر عهده بهره بردار (کارفرما یا مشتری) است.


1399/07/06
13:19:50
5.0 / 5
1343
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد