نکسترو

انتشار مقاله مشترك استاد ایرانی با دانشگاه مونترال كانادا

انتشار مقاله مشترك استاد ایرانی با دانشگاه مونترال كانادا

نكسترو: پژوهش مشترك دكتر حمیدرضا عزت پور عضو هیأت علمی گروه علوم مهندسی دانشگاه تكنولوژی های جدید سبزوار و محققانی از دانشگاه ETS در مونترال كانادا، منجر به چاپ مقاله ای در مجله معتبر Journal of Materials Science and Engineering A ؛ شد.


به گزارش نکسترو به نقل از ایسنا، دکترعزت پور درباب این طرح پژوهشی اظهار داشت: در این پژوهش تاثیر مکانیزم های ترمیم دینامیکی باتوجه به نقش دوقلویی ها روی رفتار تغییر شکل گرم دما بالای سوپرآلیاژ پایه نیکل مونل ۴۰۰ مورد بررسی قرار گرفت.
به گفته عضو هیات علمی دانشگاه تکنولوژی های جدید سبزوار، خواص مکانیکی قابل توجه این آلیاژ و مقاومت به خوردگی بسیار عالی آن در محیط ‎ های نمکی و در مقابل اسید سولفوریک و هیدروفلوئوریک سبب شده است تا این آلیاژ در صنایع دریایی، شیمایی، ساخت مخازن نفت و مبدل های حرارتی کاربرد فراوانی داشته باشد.
در این زمینه، بررسی رفتار تغییر شکل گرم و تعیین محدوده دمایی مناسب کار گرم این آلیاژ از چالش های تحقیقاتی بشمار می رود که در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت.
طبق اعلام روابط عمومی وزارت علوم، ماحصل این پژوهش، پذیرش و چاپ مقاله با عنوان ذیل در ژورنال معتبر Journal of Materials Science and Engineering A (Q1) با ضریب تاثیر ۴.۶۵۲ که جزو ۱۰ درصد مجلات حوزه مهندسی مواد و متالورژی است، شده است.
منبع:

1399/07/01
14:56:11
5.0 / 5
1731
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد