نکسترو

پیشگیری از گسترش عفونت در بیمارستان با چسب سنگ نانو ایرانی

پیشگیری از گسترش عفونت در بیمارستان با چسب سنگ نانو ایرانی

به گزارش نكسترو یك شركت دانش بنیان چسب سنگ آنتی باكتریال نانویی برای صنعت ساختمان تولید و عرضه نموده است كه از گسترش عفونت در فضای بیمارستانی جلوگیری می كند.


به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، محمد مهدی نعمتی، مدیر عامل این شرکت دانش بنیان در مورد این محصول دانش بنیان اظهار داشت: نانوپوشش آنتی باکتریال معروف به پلی نانوپاک و نانوچسب آنتی باکتریال، یک محصول دانش بنیان است و این امکان را به مصرف کننده می دهد که بتواند بیشتر سطوح مثل چوب، سنگ، شیشه و غیره را در مدت زمان کوتاهی بچسباند و همینطور در کاربردی خاص از این محصول می توان بعنوان عایق در سطوح مختلف نظیر استخر، پشت بام، سرویس بهداشتی و غیره از آن بهره برد.
وی بیان نمود: همچون کاربردهای دیگر این محصول استفاده از آن بعنوان افزودنی به بتون است که سبب آب گریزی و ترک نخوردن بتون می شود. این محصول دارای نانوذرات اکسید روی است و خاصیت آنتی باکتریالی دارد. این خاصیت، کاربرد آنرا بعنوان درزگیر نسبت به محصولات مشابه متمایز می سازد.
نعمتی افزود: سالیانه حدود ۸۰۰ کیلوگرم چسب سنگ نانویی آنتی باکتریال تولید و به بازار عرضه می شود. بیشتر مشتریان فروشگاه های داخل شهر هستند؛ هر چند سال قبل این چسب سنگ ها در پروژه های مختلفی نظیر اتاق عمل و آزمایشگاه بیمارستان شهید فقیهی شیراز و اتاق عمل و آزمایشگاه بیمارستان حضرت زینب شیراز مورد استفاده قرار گرفت. این چسب سنگ نانو به علت خصوصیت های آنتی باکتریال مانع از گسترش عفونت در فضای بیمارستانی می شود.
وی اظهار داشت: در تولید این چسب از نانوذرات اکسید روی استفاده شده است که اکسید روی هم در این شرکت تولید می شود. ازاین رو قیمت تمام شده این محصول تفاوت زیادی با چسب سنگ های رایج ندارد و در عین حال از خواص آنتی باکتریال هم برخوردار می باشد. این خصوصیت آنتی باکتریال بودن در کنار مزیت قیمتی سبب شده تا این محصول مورد توجه بازار قرار گیرد.
مدیرعامل این شرکت دانش بنیان اضافه کرد: گاهی برای رفع نشت آب در کف ساختمان لازم است کاشی ها عوض شوند، اما این چسب به کاربر اجازه می دهد تا به جای تغییر کاشی ها، تنها با ایجاد یک پوشش روی سطح، مانع از نشت آب شود.


1399/06/27
00:49:16
5.0 / 5
1781
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد