نکسترو

پژوهشگران ایرانی دستگاه ضدعفونی بر پایه ازن تولید كردند

پژوهشگران ایرانی دستگاه ضدعفونی بر پایه ازن تولید كردند

به گزارش نكسترو محققان یك شركت دانش بنیان مستقر در برج علم و فناوری دانشگاه صنعتی امیركبیر موفق به تولید و ساخت دستگاه «ازنایزر» برای ضدعفونی كردن امكان مختلف شدند كه بدون احتیاج به مواد شیمیایی، از اكسیژن موجود در هوای پیرامون، گاز ازن تولید می كند.


دانشگاه صنعتی امیرکبیر امروز شنبه اعلام نمود که شرکت دانش بنیان شاره فراز پایدار مستقر در برج علم و فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر در حوزه فناوری های مبتنی بر پلاسما، نفت، گاز، پتروشیمی فعالیت می کند. این شرکت با عنایت به شیوع کرونا و اهمیت ضدعفونی کردن نقاط پرخطر کشور، توان خود برای عرضه انواع ازنایزر و دستگاهای ضدعفونی کننده متمرکز کرد تا بتواند رسالت خویش را برای حفظ سلامت هموطنان ایفا کند.
ازن بعنوان یک اکسیدکننده قوی توانایی از بین بردن میکروارگانیسم هایی مانند انواع باکتری، قارچ و ویروس را دارد.
ازنایزرهای ضدعفونی هوا برای ضدعفونی بیمارستان ها، ادارات، اتاق جلسات و کنفرانس، مجلس، بانک ها، هوای منزل یا محل کار، هتل ها، اماکن عمومی، قطار و پایانه های مسافربری و مانند آنها مناسب می باشد.
همچنین ازنایزر آب ازنیت هم این امکان را برای مصرف کننده فراهم می آورد که همیشه از وجود مخزن ذخیره از آب ازنیت با قابلیت ضدعفونی کنندگی بالا اطمینان خاطر داشته باشد.
امکان ضدعفونی مواردی مانند سطوح، تجهیزات، منسوجات، موادغذایی و جامعه انسانی را با اسپری آب ازنیت می توان فراهم آورد. محفظه استریل می تواند جایگزین اتوکلاوهای بیمارستانی باشد و در جهت استریل ماسک های پزشکی، البسه و وسایل آزمایشگاهی و پزشکی مورد استفاده قرار گیرد.
برای مصارف خانگی می توان البسه، موادغذایی، میوه و سبزیجات و هر مورد مشکوک به آلودگی را در این محفظه قرار داد که بعد از مدت زمان قید شده در دستورالعمل دستگاه، محتویات محفظه ضدعفونی می شود.
تونل و کابین های ضدعفونی با پاشش آب ازنیت توانایی ضدعفونی کالا و جامعه انسانی در گیت های ورودی مراکز درمانی، ادارات، وزارتخانه ها، کارخانه ها، هتل ها، زندان ها و مجتمع های مسکونی را دارند.
مزایای ضد عفونی با ازن
دستگاه «ازنایزر» با وزن کم و بدون نیازمندی به مواد شیمیایی، از اکسیژن موجود در هوای پیرامون، گاز ازن را به صورت آنسایت تولید می کند. ازن در مقایسه با ضدعفونی کننده های رایج که با پاشش روی سطوح باقی می مانند و اثرات خوردگی و هدر رفت سرمایه را در دراز مدت باعث می شوند، روی سطوح ذخیره نمی گردد.
با توجه به زمان نیمه عمر پایین ازن، این مولکول بعد از مدت کوتاهی باردیگر تبدیل به اکسیژن می شود و هیچ گونه اثرات جانبی بعد از ضدعفونی را ندارد. همینطور نداشتن تأثیر مخرب و ایجاد لک روی سطوح و البسه از دیگر مزایای ضدعفونی با ازن است.
سهولت استفاده از ازنایزر و پوشش کامل تمامی نواحی، ریسک خطای نیروی انسانی را در انجام عملیات ضدعفونی به حداقل رسانیده و اثربخشی عملیات ضدعفونی را تضمین می نماید. در واقع گاز ازن می تواند به تمامی سطوح، منافذ، ترک ها، فیلترهای تهویه و غیره برسد و آنها را ضدعفونی کند. قدرت اکسایش بالا، سرعت بالای ضدعفونی و یکنواختی ضدعفونی از دیگر مزایای استفاده از ازن است.منبع:

1399/03/19
13:16:49
5.0 / 5
2450
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
لینک دوستان نكسترو
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد