نکسترو

تبدیل گرمای بدن به جریان الكتریكی

تبدیل گرمای بدن به جریان الكتریكی

به گزارش نكسترو محققان دانشگاه علوم و فناوری MISiS واقع در روسیه نسل جدیدی از باتری های حرارتی را طراحی نموده اند كه توانایی تبدیل انرژی گرمایی بدن به الكتریسیته را دارند.به گزارش روز شنبه پایگاه خبری ساینس دیلی، الکتریسیته گرمایی که در آن جریان الکتریکی از اختلاف پتانسیل گرمایی محیط به دست می آید، یکی از پرامیدترین بخش های انرژی سبز به حساب می آید. این پتانسیل گرمایی در محیط اطراف و در همه جا وجود دارد. ساختمانی که با تابش خورشید گرم شده است، یک وسیله نقلیه در حال حرکت و حتی گرمای بدن انسان نمونه هایی از آن هستند.
باتری های حرارتی جدید محققان روسی متشکل از الکترودهایی از جنس اکسید فلزات و الکترولیت های مبتنی بر آب هستند. این ترکیب، باعث افزایش جریان و کاهش مقاومت درونی عناصر به کاررفته در آنها می شوند. به علت استفاده از آب، توان خروجی این باتری های حرارتی بین ۱۰ تا ۲۰ برابر بیشتر از نمونه های مشابه است و هزینه تولید آن هم به میزان قابل توجهی کاهش یافته است.
حالا محققان در تلاشند تا با جایگزینی مواد مورد استفاده برای تولید الکترولیت و بهبود طراحی آن، توان خروجی باتری های حرارتی خویش را بالا برند.
مهمترین کاربرد این تکنولوژی جدید، تولید باتری های قابل حمل برای تأمین توان مورد نیاز تجهیزات پوشیدنی با استفاده از گرمای بدن است.
گزارش کامل این تحقیقات در نشریه Renewable Energy انتشار یافته است.منبع:

1399/06/17
12:28:16
5.0 / 5
1973
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد