نکسترو
نتایج مقاله برگزیده كنگره بین المللی رویان

بررسی تاثیر روشی خاص برای آماده سازی اسپرم بر كیفیت جنین

بررسی تاثیر روشی خاص برای آماده سازی اسپرم بر كیفیت جنین

نكسترو: نتایج یك پژوهش كه در بیست ویكمین كنگره رویان برگزیده شد، نشان میدهد روش میكروفلوئیدیك برای آماده سازی اسپرم بهتر از روش DGC است.


جمیله میرصانعی در گفت وگو با ایسنا درباره مقاله خود که در بیست ویکمین کنگره بین المللی رویان برگزیده شد، اظهار داشت: در این مطالعه روش های آماده سازی اسپرم را بررسی کردیم. در این تحقیق بر دو روش متمرکز بودیم که یکی از آنها روش روتینی به نام DGC است که حالا مراکز درمان ناباروری از آن استفاده می نمایند و دیگری میکروفلوئیدیک است. ما در این مطالعه این دو روش را با یکدیگر مقایسه کردیم.
وی ادامه داد: در این پژوهش تاثیر استفاده از این دو روش بر پارامترهای اسپرم این افراد، لطمه به دی ان ای اسپرم، نرخ باروری و میزان کیفیت جنین را بررسی کردیم.
این دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی ایران درباره نتیجه این مطالعه اظهار داشت: روش میکروفلوئیدیک که روش جدیدتری است از روش DGC بهتر است. در این روش میزان لقاح و کیفیت جنین و پارامترهای اسپرم و لطمه به دی ان ای بهبود پیدا کرد.
وی در پاسخ به سوالی درباره استفاده از این روش در مراکز درمان ناباروری اظهار داشت: در مراکز درمان ناباروری از این روش استفاده نمی گردد.
میرصانعی درباره جزئیات این مطالعه اظهار داشت: ما دوازده مرد که در سیکل کمک باروری قبلی خود لقاحی برای آنها انجام نگرفته بوده و به بیمارستان اکبرآبادی مراجعه نموده بودند را مورد بررسی قرار دادیم. حدودا تمامی این دوازده نفر پس از استفاده از روش میکروفلوئیدیک توانستند جنین ایجاد کنند. کیفیت جنین های آنها خوب بود و به رحم همسرانشان انتقال پیدا کرد. این پژوهش با نظارت دکتر فاطمه امجدی انجام شد.
به گزارش نکسترو به نقل از ایسنا، بیست ویکمین کنگره بین المللی رویان، از روز چهارشنبه، ۱۲ شهریور ماه جاری به صورت مجازی شروع به کار کرده و تا ۱۶ شهریور ماه ادامه دارد.
منبع:

1399/06/14
10:56:14
5.0 / 5
1888
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان نكسترو
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد