نکسترو

سیاركی با كمترین فاصله از كنار زمین عبور كرد

سیاركی با كمترین فاصله از كنار زمین عبور كرد

نكسترو: سیاركی به اندازه یك خودرو از فاصله هزار و 830 مایلی زمین عبور كرد اما ستاره شناسان ناسا بعد از گذشت این سیارك تازه متوجه آن شدند.


به گزارش روزنامه دیلی میل، این سیارک که ۲۰۲۰ QG نامیده شده است در روز یکشنبه ۱۶ اوت (۲۶ مرداد) از کنار زمین عبور کرد و به حدی به این کره خاکی نزدیک بود که به سبب گرانش زمین مدار آن تغییر نمود.
این سیارک از فاصله هزار و ۸۳۰ مایلی (۲ هزار و ۹۵۰ کیلومتری) سطح زمین عبور کرد. جالب آن که خیلی از ماهواره ها در چنین ارتفاعی از زمین قرار دارند. همین طور فاصله ۲۰۲۰ QG تا زمین ۲ بار نزدیک تر از رکورد قبلی گذر یک سیارک بود.
البته اگر این سنگ آسمانی با زمین برخورد می کرد، خسارت زیادی به بار نمی آورد برای اینکه قطر آن ۶ تا ۱۸ فوت (۳تا۶) متر بود. به عبارت دیگر ۲۰۲۰ QG هنگام گذر از اتمسفر زمین می سوخت. با این وجود رصد شدن سیارک بعد از گذر آن از کنار زمین، برخی کارشناسان را نگران کرده است.
این سیارک برای نخستین بار توسط رصدخانه «پالومار» در کالیفرنیا حدود ۶ ساعت بعد از آنکه از نزدیکترین فاصله از کنار زمین عبور کرد و در حال بازگشت به فضا بود، مشاهده شد.
«پل چوداس» رئیس مرکز مطالعات اشیاء نزدیک زمین ناسا اظهار داشت: نزدیک شدن این سیارک به زمین به سبب اینکه از مسیر خورشید صورت گرفت، تشخیص داده نشد. و ما متوجه نزدیک شدن این سیارک به زمین نشدیم.
به گفته ستاره شناسان، این سنگ آسمانی با سرعتی حدود ۷.۷ مایل در ثانیه (۱۲.۷ کیلومتر در ثانیه) و یا حدود ۲۷ هزار و ۷۲۰ مایل در ساعت از نزدیکی زمین عبور کرد.منبع:

1399/05/29
22:31:43
5.0 / 5
2115
تگها: فضا , ماهواره
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
لینک دوستان نكسترو
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد