نکسترو

شروع عملیات اجرائی پروژه فیبرنوری ایرانسل در تبریز

شروع عملیات اجرائی پروژه فیبرنوری ایرانسل در تبریز

نکسترو: مراسم شروع عملیات اجرائی پروژه فیبر نوری ایرانسل در شهر تبریز با مشارکت شهرداری این شهر و ایرانسل، اجرا شد.به گزارش نکسترو به نقل از روابط عمومی ایرانسل، بامداد امروز ۹ آبان ماه ۱۴۰۲، طی مراسمی با حضور دکتر بیژن عباسی آرند مدیرعامل ایرانسل و دکتر یعقوب هوشیار شهردار تبریز و تعدادی از معاونان و مدیران ایرانسل و شهرداری تبریز، توسعه همکاریهای این دو مجموعه مورد ارزیابی قرار گرفت و برنامه ریزی های لازم برای عملیات اجرایی پروژه فیبر نوری ایرانسل در تبریز با مشارکت شهرداری این شهر، بررسی گردید.
در این مراسم، مدیرعامل ایرانسل ضمن اشاره به فعالیتهای ایرانسل در استان آذربایجان شرقی اظهار داشت: ۲۴۰ کیلومتر فیبر نوری برای شهر تبریز پیشبینی شده و تلاش می نماییم که این پروژه، زودتر از موعد مقرر در قرارداد، به پایان برسد. با توسعه فیبر نوری در شهرها می توانیم به شرایطی برسیم که شهروندان برای تأمین نیازهای خود، سفر درون شهری کمتری داشته و از این طریق باعث کم شدن بار ترافیکی تبریز باشیم.
وی همینطور ضمن اشاره به حجم سرمایه گذاری انجام شده در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در تبریز، به توسعه نسل پنج تلفن همراه هم اشاره نمود و اظهار داشت: در سالجاری، ۳۰ سایت نسل پنج تلفن همراه در تبریز به بهره برداری رسیده و تا آخر سال، این تعداد، به ۳۵ سایت افزوده می شود.
عباسی آرند در ادامه اظهار داشت: کلان شهر تبریز از جهت وجود زیرساخت نسل چهار و پنج شبکه تلفن همراه، ظرفیت مطلوبی دارد و در این عرصه از دیگر شهرها پیشتاز است. بر همین اساس، سال آینده، تعداد سایت های ایرانسل در تبریز، به دو برابر افزایش خواهد یافت.
در این جلسه شهردار تبریز هم ضمن اشاره به قرارداد توسعه فیبر نوری (FTTx) در این شهر اظهار داشت: در فاز اول پروژه فیبر نوری تبریز، حجم سرمایه گذاری ۲۰۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است و تلاش می نماییم در فاز دوم که ۴۵۰ کیلومتر است، برای کسب وکارهای خانگی هم خدماتی عرضه نماییم.
وی همینطور ضمن اشاره به مبحث هوشمندسازی شهرها و ابراز خرسندی از فعالیتهای ایرانسل در تبریز برای توسعه و هوشمندسازی این شهر، افزود: باید به سمتی حرکت نماییم که تمام ظرفیتهای خویش را به سمت تحقق منافع ملی سوق دهیم تا توسعه پایدار شتاب بیشتری بگیرد. راهکارهای ما در این عرصه ها، موقتی است ولی در دنیا، مسیرهای تسهیل یافته ای برای این معضلات وجود دارد که بر پایه هوشمندسازی صورت گرفته است.
پیش از این، سرویس جدید اینترنت پرسرعت ثابت مبتنی بر فیبر نوری ایرانسل، در روز ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۲، طی مراسمی توسط رئیس جمهوری راه اندازی شد. در این مراسم، سرویس اینترنت فیبر نوری که بعنوان سرویس «فیبر به منازل و کسب و کارها (FTTx)» شناخته می شود، در چارچوب «طرح ملی فیبر نوری منازل و کسب وکارها» به بهره برداری رسید و بابل در استان مازندران، بعنوان اولین شهر، این سرویس ایرانسل را دریافت کرد. همینطور در تاریخ ۲۲ مهرماه سالجاری، تفاهمنامه توسعه دسترسی فیبر نوری شیراز با همکاری شهرداری شیراز و قرارداد صدور مجوز حفاری پروژه فیبر نوری شهر صدرا با همکاری شهرداری صدرا، با حضور وزیر ارتباطات به امضا رسید.
همچنین ایرانسل در مرداد ۱۴۰۲، موافقت نامه پروانه یکپارچه شبکه و خدمات ارتباطی (UNSP) را از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دریافت کرد. با دریافت این پروانه، ایرانسل که تا پیش از این، خدمات مختلف ارتباطی و دیجیتال، همچون شبکه تلفن همراه نسل ۲ (2G)، نسل ۳ (4G)، نسل ۴ و ۴.۵ (4G/LTE-A) و نسل ۵ (5G) و خدمات اینترنت پرسرعت ثابت بی سیم (WiMAX و TD-LTE) را به مشترکان خود عرضه کرده بود، رسماً به جمع عرضه دهندگان خدمات ارتباطی ثابت مبتنی بر فیبر نوری (FTTx) و سایر خدمات ارتباطی مبحث مصوبه فوق، پیوست.

1402/08/11
13:14:43
5.0 / 5
243
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
لینک دوستان نكسترو
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد