نکسترو

برگزاری مراسم نکوداشت روز سرباز در وزارت ارتباطات

برگزاری مراسم نکوداشت روز سرباز در وزارت ارتباطات

نکسترو: به گزارش نکسترو، همزمان با هفته دفاع مقدس و روز سرباز، مراسم نکوداشت روز سرباز با حضور سربازان امریه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار گردید.به گزارش نکسترو به نقل از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، در هفته دفاع مقدس و بمناسبت «روز سرباز» در سالن الغدیر وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، مراسمی با حضور هادی اصلان زاده، معاون توسعه سرمایه انسانی و مدیریت منابع و جابر قلیان، دبیر شورای فرهنگی و حجت تارزاده، رئیس مرکز توسعه سرمایه انسانی و فناوری های مدیریتی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و عبدالعلی گواهی رئیس عقیدتی سیاسی ستاد کل نیروهای مسلح و سرهنگ معتمدی، مسئول امور مشمولین دفتر سیاستگذاری و نظارت راهبردی حفاظت اطلاعات نیروهای مسلح و سربازان امریه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اجرا شد.
معاون توسعه سرمایه انسانی و مدیریت منابع وزیر ارتباطات در این مراسم با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس با تکیه بر این که روز سرباز، روز مهمی است اظهار داشت: اهمیت این روز از این جهت است که سردار شهید دل ها، زند یاد حاج قاسم سلیمانی خویش را سرباز وطن و ولایت می نامید.
وی با اشاره به فرمایشی از پیامبر اکرم در خصوص اهمیت نعمت های امنیت و تندرستی، اضافه کرد: به واقع انسان تا آن زمان که گرفتار بیماری نشده و یا امنیتش به مخاطره نیفتاده است قدر و ارزش این دو نعمت را نمی داند بخصوص نعمت امنیت که برقراری آن در کشور عزیزمان حاصل مجاهدت ها و ایثارگری های همه سربازان وطن است.
اصلان زاده با اعلان اینکه از سربازان امریه بعنوان همکاران شاغل در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات این انتظار را داریم که پیشرفت ها و دستاوردهای این وزارت خانه را برای عموم مردم بخصوص خانواده و اطرافیانشان بیان کنند، اشاره کرد: این اقدام هم در جهت امیدآفرینی است که همواره از جانب مقام معظم رهبری مورد تاکید قرار گرفته است؛ ازاین رو باید همگی در این راه گام برداریم و برای امیدآفرینی پیشرفت ها و دستاوردهایی که در مجموعه ای که در آن مشغول هستیم را به اطلاع عموم برسانیم.
معاون توسعه سرمایه انسانی و مدیریت منابع وزیر ارتباطات با اعلان اینکه دوران سربازی، به واسطه فرصت تکرار نشدنی، دوران ارزشمندی است بخصوص برای کسب مهارت و دانش افزایی اظهار داشت: این دوره برای سربازان امریه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به واسطه حضور در یک دستگاه حاکمیتی تخصصی ارزشمندتر است؛ ازاین رو باید قدر آنرا بدانید.
دبیر شورای فرهنگی وزارت ارتباطات هم با اعلان اینکه هدف از برگزاری این مراسم یادآوری باردیگر اهمیت «سرباز» اول برای خود ما و بعد برای شما بود، اظهار داشت: شماهایی که به واقع سربازان امام زمان (عج) هستید چونکه صاحب اصلی این نظام حضرت ولی عصر (عج) است.
قلیان تاکید کرد: امیدوارم این دوران طلایی حضور بعنوان سرباز امریه در وزارت ارتباطات را به خوبی سپری کنید و در این دوران تجربیات خوبی را برای تعالی نظام و کشور کسب کنید چونکه نظام اسلامی به شما امیدوارم است چونکه آینده کشور توسط شما رقم خواهد خورد.
تارزاده، رئیس مرکز توسعه سرمایه انسانی و فناوری های مدیریتی وزارت ارتباطات هم در این مراسم ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس بخصوص شهدای سرباز گزارشی از روند جذب سربازان امریه در وزارت ارتباطات عرضه داد.
وی با اعلان اینکه از سال ۱۳۹۷ وزارت ارتباطات مجوز جذب سرباز امریه را از ستاد کل نیروهای مسلح دریافت کرده است اظهار داشت: با توجه به این که وزارت ارتباطات یک دستگاه حاکمیتی تخصصی شناخته می شود تنها مجوز جذب نخبگان با مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد و دکترا را دریافت کردیم.
تارزاده با اشاره به این که تابحال ۲۷۰ در سطح ستاد و ادارات کل استانهای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات دوران سربازی خویش را پشت سر گذاشته اند، اشاره کرد: هم اکنون هم ۶۷ نفر درحال سپری کردن دوران سربازی خود در وزارت ارتباطات یا سازمان ها و شرکتهای تابعه هستند.
رئیس مرکز توسعه سرمایه انسانی وزارت ارتباطات همینطور اظهار داشت: هفته آتی در خدمت ۲۵ نفر از متقاضیان گذراندن دوران سربازی در وزارت ارتباطات هستیم که بعد از پشت سر گذاشتن فرآیند جذب و دریافت تاییدیه از ستاد کل نیروهای مسلح جذب خواهند شد.
در ادامه این مراسم عبدالعلی گواهی، رئیس عقیدتی سیاسی ستاد کل نیروهای مسلح خطاب به سربازان امریه وزارت ارتباطات اظهار داشت: از این فرصتی که در اختیار شما قرار گرفته است و بعنوان سرباز در این مجموعه مشغول هستید نهایت استفاده را ببرید. سربازی از بهترین دوران عمر است که متأسفانه برخی به خوبی قدردان را نمی دانند.
وی در ادامه با اشاره به سخنان اخیر مقام معظم رهبری در دیدار هزاران نفر از «طلایه داران و پیشکسوتان دفاع مقدس و فعالان حوزه های مختلف تبیین و روایتگری جنگ تحمیلی» اظهار داشت: ایشان برای تبیین بخش مهمی از عظمت دفاع مقدس، با طرح چهار سوال و از چهار زاویه اساسی موردتوجه قرار دادند؛ نخست آنکه ما از چه چیزی دفاع کردیم؟ ما در دوران جنگ تحمیلی از اسلام، قرآن، انسانیت و تمامیت ارضی دفاع کردیم و در یک جمله از همه خوبی ها دفاع کردیم.
رئیس عقیدتی سیاسی ستاد کل نیروهای مسلح اضافه کرد: سوال دومی که موردتوجه قرار گرفت این بود که در دفاع مقدس از کشور در مقابل چه کسانی دفاع شد؟ این موضوعی است که همواره باید به نسل های آینده هم خاطرنشان کرد که ما در این جنگ تنها در مقابل صدام ایستادگی نکردیم بلکه در مقابل ما بیشتر از ۵۰ کشور صف آرایی کردند و تمام بلوک های شرق و غرب تمام قد به قابله با ما بر خواسته بودند.
گواهی افزود: سوال سوم این بود که در دفاع مقدس چه کسانی به میدان رفتند؟ برای پاسخ به این پرسش باید اظهار داشت که تمام مردم ایران. برای درک این مورد کافی است که نگاهی به آمارها بیندازیم. در دفاع مقدس ما ۳۵ هزار دانش آموز شهید، ۲۵۰۰ نفر دانشجوی شهید، ۴۵۰۰ روحانی شهید، ۳ هزار زن شهیده، شهدای کارگر، شهدای پزشک و پرستار، شهدای مهندس و… داریم.
رئیس عقیدتی سیاسی ستاد کل نیروهای مسلح در خاتمه اظهار داشت: سوال چهارم هم این بود که دستاورد جنگ چه بود؟ دستاورد دفاع مقدس بدون شک استقلال و اقتداری است که امروز در جهان مثال زدنی است؛ استقلال و اقتداری که به واسطه آن امروز رئیس جمهوری در مجمع عمومی سازمان ملل متحد در خاک آمریکا مبادرت به برشمردن جنایت ها، آمار قتل و تجاوز، نژادپرستی و… آمریکا می کند.
در ادامه معتمدی، مسئول امور مشمولین دفتر سیاستگذاری و نظارت راهبردی حفاظت اطلاعات نیروهای مسلح هم ضمن گرامی داشت هفته دفاع مقدس و روز سرباز اظهار داشت: از بین ۶ میلیون رزمنده در دوران دفاع مقدس نیمی از آنها یعنی حدود ۳ میلیون نفر سرباز بودند و از میان این تعداد سرباز ۶ هزار شهید و ۱۴۰ هزار جانباز تقدیم جمهوری اسلامی شد.
وی با تکیه بر لزوم شناخت عظمت دفاع مقدس اظهار داشت: اگر بخواهیم دفاع مقدس را بشناسیم باید تاریخ سرزمینمان را به خوبی بخوانیم و بدانیم که در ۲۰۰ سال گذشت ایران درگیر چه جنگ هایی بوده است؛ جنگ هایی که در هر کدام از آنها یا شکست سخت خورده ایم، یا تحقیر شده ایم و یا خاکی از سرزمینمان جدا شده بود.
معتمدی افزود: ازاین رو مهم ترین دستاورد دفاع مقدس این بود که در یک جنگ نابرابر اراضی کشورمان تثبیت شده باقی ماند و جنگ از همان نقطه مرزی که آغاز شد به پایان رسید.
مسئول امور مشمولین دفتر سیاستگذاری و نظارت راهبردی حفاظت اطلاعات نیروهای مسلح تاکید کرد: اگر تاریخ دفاع مقدس را از زوایای مختلف مورد بررسی قرار دهیم و بدانیم که در چه شرایطی کشورمان وارد جنگ شد اساسا به کشورمان افتخار می نماییم و از این دوران بعنوان یکی از پرافتخارترین دوران تاریخ سرزمینمان یاد می نماییم.
در ابتدای این مراسم از سربازان امریه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در زمان حضور در سالن شهید قندی با اهدای شاخه گل و اعطای تقدیرنامه ای استقبال شد و در انتها هم به نفرات برتر مسابقه اطلاعات عمومی قرآن و احکام جوایزی اهدا شد.
پس از آن سربازان امریه با حضور در باشگاه فرهنگی ورزشی پیام در مسابقه تیراندازی با یکدیگر به رقابت پرداختند که به سه نفر برتر جوایزی اهدا شد.


منبع:

1402/07/09
08:47:27
5.0 / 5
391
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان نكسترو
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد