نکسترو
زارع پور خبر داد؛

مدارس شهری تا آخر دولت به اینترنت فیبرنوری متصل می شوند

مدارس شهری تا آخر دولت به اینترنت فیبرنوری متصل می شوند

به گزارش نکسترو، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: یکی از اولویت های وزارت ارتباطات و فناوری اجرای پروژه فیبرنوری در مدارس است.به گزارش نکسترو به نقل از مهر، عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات امروز (شنبه) در روز اول مهر ماه با حضور در مدرسه حضرت مریم (س) در شهر تهران، زنگ شروع سال تحصیلی جدید را نواخت.
زارع پور در جمع دانش آموزان با اشاره به همزمانی هفته دفاع مقدس با بازگشایی مدارس اظهار داشت: کشور ما چند صد هزار شهید را تقدیم کرده است تا در این آرامش و امنیت، سال تحصیلی را جشن بگیریم و جا دارد یاد آنها را گرامی بداریم.
وی با اعلان اینکه به پشتوانه ایثار و از خودگذشتگی شهدا و مجاهدت متخصصانی داخلی، ایران در عرصه های مختلف جزو کشورهای پیشرفته دنیاست، اضافه کرد: امروز ایران اسلامی در صنعت فضایی جز ۱۰ کشوری است که دارای چرخه کامل فضایی است و از ساخت ماهواره تا پرتاب آن توسط متخصصان و تجهیزات و ماهواره برهای ایرانی به انجام می رسد و خبر خوب این که امسال چند پرتاب فضایی خواهیم داشت.
زارع پور اظهار داشت: موفقیت های به دست آمده به پشتوانه مجاهدت شهادت و با کار و تلاش متخصصان به دست آمده که پشت همین میز و صندلی درس خواندند.
وی با اشاره به پیشرفت های قابل توجهی که در عرصه پیامرسان های داخلی در کشور به دست آمده است، اشاره کرد: خوشبختانه با تلاش متخصصان ایرانی پیامرسان های بومی به دستاوردهای بزرگی دست پیدا کرده اند و با خدماتی که ارائه می دهند نسبت به سال قبل که به مناسبت شروع سال تحصیلی صحبت می کردم، امروز ۵ تا ۷ برابر آن روز کاربر جذب کرده اند.
زارع پور با اشاره به برنامه وزارت ارتباطات برای اتصال همه مدارس به فیبرنوری اشاره کرد: حوزه ماموریت های وزارت ارتباطات از اعماق اقیانوس ها تا فضا را شامل می شود و اشاره می کنم به این که در سال قبل متخصصان ایرانی توانستند بوسیله فیبرهای نوری دریایی سه جزیره ما در خلیج فارس را به کشور عزیزمان متصل کنند.
وزیر ارتباطات در آخر این مراسم از دانش آموزان سوال کرد که به نظر شما چرا ما باید از پیامرسان ها و رسانه های اجتماعی ایرانی استفاده نمائیم و از دانش آموزان خواست به این پرسش بعداً بصورت مکتوب پاسخ بدهند و به چند نفر از برگزیدگان جوایزی هم اهدا خواهدنمود.
اردیبهشت گذشته برمبنای تفاهم نامه میان دو وزارتخانه ارتباطات و فناوری اطلاعات و آموزش و پرورش، قرار شد همزمان با پیشبرد طرح ملی فیبرنوری منازل و کسب وکارها و فراهم کردن دسترسی های خانوارها به سرعت های چندصد مگابیتی، تمام مدارس شهری سراسر کشور تا پایان کار دولت سیزدهم به فیبرنوری متصل شوند.
به همین مناسبت نیز در مراسمی با حضور وزیر ارتباطات و سرپرست وقت وزارت آموزش و پرورش، مدرسه شهید حسین همدانی در فاز ۸ شهر پردیس در شمال شرق استان تهران به فیبرنوری متصل شد.
با اتصال مدارس شهری سراسر کشور به فیبرنوری که در امتداد عدالت آموزشی در دستور کار وزارت ارتباطات قرار دارد، زیرساخت لازم برای ایجاد مدارس هوشمند و ایجاد تحول در عرصه آموزش کشور فراهم خواهد شد.

1402/07/03
08:07:21
5.0 / 5
260
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد