نکسترو

پژوهشگاه ها و مؤسسات پژوهشی مجوز پذیرش دانشجوی دکترا گرفتند

پژوهشگاه ها و مؤسسات پژوهشی مجوز پذیرش دانشجوی دکترا گرفتند

به گزارش نکسترو، مدیر کل دفتر برنامه ریزی آموزش عالی اظهار داشت: در جلسه شورای عالی برنامه ریزی پذیرش دانشجوی دکترا در پژوهشگاه ها و مؤسسات پژوهشی فقط در رشته هایی که در سامانه «نان» به عنوان نیازهای اولویت دار کشور مطرح گردیده است، مصوب شد.


به گزارش نکسترو به نقل از ایسنا، رضا نقی زاده اظهار نمود: بر مبنای تاکیدات وزیر علوم در نشست شورایعالی برنامه ریزی مقرر شد پژوهش دانشجو در مؤسسات پژوهشی و پژوهشگاه ها به کلی با دانشگاه ها متفاوت و صرفا در جهت حل نیازهای کشور مبتنی بر قرارداد و بخش صنعت یا همینطور نیازهای اعلام شده در سامانه «نان» باشد.
وی تصریح کرد: همینطور به مؤسسات پژوهشی و پژوهشگاه ها این اجازه داده می شود که به صورت مشترک با دانشگاه دانشجوی دکترا پذیرش کنند و دانشجو بخشی از تحقیقات و رساله خویش را در مؤسسه پژوهشی بگذراند.
نقی زاده تصریح کرد: پذیرش دانشجو در مؤسسات پژوهشی در دکترا هر ساله با هماهنگی معاونت پژوهشی وزارت علوم و معاونت آموزشی سهمیه مؤسسات و پژوهشگاه ها تعیین و در دفترچه انتخاب آزمون سراسری اعلام خواهد شد.
مدیر کل دفتر برنامه ریزی آموزش عالی هدف از دادن مجوز به م‍ؤسسات پژوهشی برای پذیرش دانشجوی دکترا، تربیت دستیار پژوهشی برای مؤسسات و کمک به انجام طرح های پژوهشی کاربردی اعلام نمود.
مصوبات شورای گسترش
جلسه شماره ۹۶۷ شورای گسترش آموزش عالی با حضور محمدعلی زلفی گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری برگزار گردید. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این نشست که در سالن شهدای جهاد علمی این وزارت برگزار شد، درخواست های مجوز برگزاری دوره در بعضی واحدهای دانشگاه پیام نور بررسی و با رعایت ملاحظات آمایش آموزش عالی و ساماندهی واحدهای دانشگاه پیام نور، با پذیرش دانشجو در بعضی واحدهای این دانشگاه موافقت شد. در این نشست همینطور آئین نامه یکپارچه تاسیس و راه اندازی پارک های علم و فناوری (بخش دولتی و خصوصی) به تصویب رسید.
شرکت کنندگان در این نشست به بررسی آئین نامه ایجاد و تاسیس پردیس های بین الملل و ضوابط و شرایط تاسیس آن پرداخته و ضمن موافقت با کلیات آن مبحث ایجاد شعب و دوره های مشترک با دانشگاه های خارجی را مورد تاکید قرار داده و مقرر شد آئین نامه جامع با رویکرد تبادلات بین الملل و تعاملات علمی بخصوص در کشورهای منطقه در چارچوب کنسرسیومی تدوین شود.
منبع:

1402/06/08
06:48:40
5.0 / 5
217
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد