نکسترو

اولین کلینیک تخصصی طب سنتی شمال کشور در بابل

اولین کلینیک تخصصی طب سنتی شمال کشور در بابل

نکسترو: به گزارش نکسترو، مازندران رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل اظهار داشت: اولین کلینیک تخصصی طب سنتی شمال کشور که حالا ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد بزودی در بابل راه اندازی می شود. ‎سیدعلی مظفرپور خوشرودی، عصر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه ساخت کلینیک تخصصی طب سنتی کشور از سال ۱۳۹۴ آغاز و با پیشرفت حدود ۵۰ درصدی متوقف شده بود، اظهار نمود: با روی کار آمدن دولت سیزدهم اجرای این طرح باردیگر شروع شد و الان بیشتر از ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی اضافه کرد: این مرکز که اولین مرکز ارجاعی طب سنتی شمال کشور است ۲۵۰۰ متر مربع مساحت دارد و بزودی بهره برداری خواهد شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بابل افزود: هشت کلینیک تخصصی طب سنتی در کشور فعال می باشند که ۴ مرکز در تهران و سه مرکز هم در شهر های کرمان، یزد و مشهد راه اندازی شده بودند.

دکتر مظفرپور خوشرودی اظهار داشت: همزمان با تکمیل این سلامتکده ساخت مرکز رشد و نوآوری گیاهان دارویی و داروهای گیاهی هم در زمینی به مساحت ۴۲۰ متر مربع شروع شده است.

وی افزود: کارهای ساختمانی این مرکز درحال پایان است و بزودی شرکتهای مختلف تولیدکننده گیاهان دارویی می توانند با استقرار در این مرکز از از حمایت های وزارت بهداشت، معاونت فناوری دفتر ریاست جمهوری و دانشگاه علوم پزشکی بابل برخوردار شوند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بابل، اظهار داشت: ۲۹ طرح بهداشتی، درمانی، آموزشی و پزشکی در زیرمجموعه این دانشگاه از سالهای گذشته شروع شده و ناتمام مانده بودند.

این مسئول با اشاره به اینکه ادامه ساخت وساز و تجهیز ۲۲ طرح پس از روی کار آمدن دولت سیزدهم شروع شده است، خاطرنشان کرد: یک بیمارستان ۱۲۰ تختخوابی فوق تخصصی کودکان امیرکلا مشغول خدمات رسانی بهداشتی درمانی در شمال کشور بود که تصمیم گرفته شد یک بیمارستان ۱۲۰ تختخوابی دیگر هم در کنارش ساخته شود.

مظفرپور خوشرودی خاطرنشان کرد: این بیمارستان جدید التاسیس حالا ۹۷ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و در ماههای آینده بهره برداری می شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بابل با اشاره به اینکه یک مرکز تخصصی دیالیز ۲۳ تخت هم درحال فعالیت و پذیرش بیماران از سراسر استان است، اظهار داشت: ساخت یک مرکز دیالیز دیگر با مشارکت خیران نیکوکار از سالهای قبل شروع شده و ناتمام مانده بود. این مرکز به ظرفیت ۱۰۰ تخت در کشور کم نظیر است و در یک سال قبل با رفع موانع و مشکلات کارهای ساختمانی آن تمام شده و درحال تجهیز است که بزودی بهره برداری می شود.

مظفرپور خوشرودی اظهار داشت: مرکز درمان ناباروری حضرت فاطمه الزهرا (س) هم تنها مرکز دولتی درمان نازایی شمال کشور است که فضای مناسبی نداشت.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بابل با اشاره به اینکه در سالهای اخیر ۲۵۰۰ کودک در این مجموعه متولد شده اند، تصریح کرد: ساخت یک بنای ۵ طبقه ای با ۵ هزار متر مربع مساحت و با هدف عرضه خدمات بهتر به زوج های نابارور شروع شده است که حالا ۸۸ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و بزودی با تکمیل کارهای ساختمانی تجهیز می شود.

مظفرپور خوشرودی اظهار داشت: دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی بابل یک دانشکده قدیمی و جزو ۵ دانشگاه کشور است که در ۱۰ رشته دندانپزشکی به صورت تخصصی دانشجو پذیرش می کند اما احتیاج به بازسازی و ساخت یک ساختمان جدید داشت.

وی با اشاره به اینکه ساخت این دانشکده هم در زمینی به مساحت ۵۲۰۰ متر مربع از سالهای گذشته آغاز، اما نیمه کار شده بود، اضافه کرد: این ساختمان حالا ۹۸ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و از خردادماه سال جاری استفاده حداقلی از آن شروع شده است و تا یک ماه آینده کاملا بهره برداری می شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بابل ضمن اشاره به فعالیت بیمارستان ۲۸۵ تختخوابی شهید رجایی بابلسر، اظهار نمود: خیلی از بیماران مبتلا به سرطان از سراسر استان به این بیمارستان رجوع می کنند بنابراین تصمیم گرفته شد در کنار آن بیمارستانی با ۲۷۵ تخت ساخته شود که حالا ۱۸ درصد پیشرفت دارد.

دکتر مظفرپور خوشرودی با اشاره به اینکه دو طبقه از این بیمارستان به توریسم درمانی اختصاص دارد، افزود: بابل بعنوان قطب توریسم درمانی استان انتخاب شده است بنابراین گسترش خدمات بهداشتی درمانی به خارج از کشور در دستور کار است.
1402/06/02
22:09:07
5.0 / 5
275
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
لینک دوستان نكسترو
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد