نکسترو

اعلام زمان برگزاری بیست ونهمین جشنواره تحقیقات و فناوری علوم پزشکی رازی

اعلام زمان برگزاری بیست ونهمین جشنواره تحقیقات و فناوری علوم پزشکی رازی

نکسترو: به گزارش نکسترو، بیست و نهمین جشنواره تحقیقات و فناوری علوم پزشکی رازی دوم بهمن ماه سالجاری برگزار می گردد.



به گزارش نکسترو به نقل از ایسنا، دکتر یونس پناهی با بیان زمان برگزاری جشنواره تحقیقات و فناوری علوم پزشکی رازی، اظهار داشت: هدف اینست که جشنواره تحقیقات و فناوری علوم پزشکی رازی تبلور سیاست های پژوهشی در حوزه سلامت کشور باشد. ازاین رو با نظر اعضای شورایعالی سیاستگذاری تحقیقات اثرگذار محور این دوره از جشنواره خواهد بود.

معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت، دستیابی به مرجعیت علمی و قرار گرفتن در بین سرآمدان علمی دنیا و پاسخ به نیازهای فعلی و آینده کشور در حوزه سلامت را از اهداف معاونت برشمرد و اظهار داشت: این اهداف چهار محور اصلی دارد. نیروی انسانی نخبه و توانمند نخستین رکن است که دانشگاه های علوم پزشکی در زمینه پرورش و تربیت نیروی انسانی متخصص فعالیت می نمایند. رکن بعدی اقتصاد دانش بنیان است که موتور محرک تولیدات علمی در کشور به حساب می آید.

وی افزود: دیپلماسی علمی رکن سوم این هدف گذاری است که بر ضرورت تعامل دوجانبه با عرصه بین الملل تاکید دارد و رکن آخر اثرگذاری و ترجمان دانش است که هر دانشی که در کشور تولید می شود، باید اثرات آنرا مردم جامعه هم احساس کنند و از دستاوردهای آن در سطح جامعه بهره برداری شود.

پناهی تصریح کرد: جشنواره تحقیقات و فناوری علوم پزشکی رازی، تبلور سیاست های پژوهشی در کشور است و در همین راستا جهت نهادینه سازی سیاست های اتخاذ شده، فرآیندهای اجرایی آنها در جشنواره مورد تشویق و توجه قرار خواهد گرفت تا با یک روند تدریجی دانشگاه های علوم پزشکی و محققان کشور با سیاست ها همراه شوند.




1402/05/20
01:54:24
5.0 / 5
275
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
لینک دوستان نكسترو
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد