نکسترو

هم اندیشی برای ثبت ملی موسسه رازی

هم اندیشی برای ثبت ملی موسسه رازی

نکسترو: به گزارش نکسترو، البرز مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی البرز با اشاره به آمادگی این اداره کل برای ثبت ملی مجموعه سرم سازی رازی اظهار داشت: ثبت ملی این مجموعه باارزش به حفظ اصالت و هویت موسسه رازی کمک می نماید.به گزارش نکسترو به نقل از ایسنا، نشست مشترک بررسی ثبت ملی موسسه سرم سازی رازی با حضور مدیر کل و معاون میراث فرهنگی البرز و کارشناسان و مدیران موسسه سرم سازی رازی روز دوشنبه ۹ مرداد ۱۴۰۲ در محل سالن جلسات این مؤسسه انجام شد.

در این جلسه رحیم خاکی با اشاره به این که یک سال دیگر شاهد ۱۰۰ سالگی مجموعه موسسه رازی هستیم، اظهار داشت: مجموعه سرم سازی رازی یکی از افتخارات و میراث صنعتی کشور است و ثبت آن در لیست میراث ملی کشور، این مجموعه باارزش را برای نسل های آینده ماندگار می کند.

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی البرز اضافه کرد: این اداره کل مطابق وظایف کاری خود آمادگی کامل برای ایجاد پرونده و ثبت ملی این موسسه باارزش را دارد.

خاکی با اعلان اینکه تعامل سازنده بین دو دستگاه میراث فرهنگی و موسسه رازی برای حفظ این میراث از اهمیت زیادی برخوردار است، اظهار داشت: ثبت این مجموعه فقط به حفظ دقیق تر بناهای با ارزش تاریخی مجموعه کمک می نماید و خللی برای توسعه و تجهیز بناهایی که در لیست ثبت ملی قرار نمی گیرند، ایجاد نمی نماید. حتی قوانین میراث فرهنگی در حوزه تجهیز بناهای ثبتی تسهیلگری دارد.

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی البرز، مجموعه موسسه رازی را با یک قرن قدمت اثری ماندگار و یکی از افتخارات علمی، صنعتی کشور عنوان نمود که ثبت ملی آن در حفظ هویت و اصالت مجموعه بسیار موثر است.

خاکی افزود: ثبت ملی مؤسسه رازی، هم چنین از جدا شدن اراضی سبز از مؤسسه رازی تحت هر عنوانی که به هویت و اصالت این مجموعه خدشه وارد کند، جلوگیری می کند. بدین سبب منافع ثبت این مجموعه در ابتدا متوجه مؤسسه سرم سازی رازی است.
1402/05/12
13:14:11
5.0 / 5
280
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
لینک دوستان نكسترو
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد