نکسترو
با همكاری شبكه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی صورت گرفت

حمایت ستاد توسعه فناوری های مواد و ساخت پیشرفته از ۱۵۵ طرح تحقیقاتی

حمایت ستاد توسعه فناوری های مواد و ساخت پیشرفته از ۱۵۵ طرح تحقیقاتی

به گزارش نکسترو، ستاد توسعه فناوری های مواد و ساخت پیشرفته معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری با همکاری شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی از طرح های پژوهشی ۱۵۵ پژوهشگر و محقق تا سقف ۳۰ میلیون ریال حمایت کرده است.


به گزارش نکسترو به نقل از ایسنا، این تسهیلات که در چارچوب طرح «اعتبار اولویت های پژوهشی ستاد توسعه فناورهای مواد و ساخت پیشرفته» و با هدف پشتیبانی از پژوهش های محققان و پژوهشگران در مقطع تحصیلات تکمیلی عرضه می شود، تمامی طرح های تحقیقاتی پذیرفته شده از سال ۱۳۹۷ تابحال را شامل می شود و حداکثر ۶۰ درصد هزینه های انجام شده محققان را تا سقف ۳۰ میلیون ریال پوشش می دهد.
مطابق آمار، دانشگاه ها و پژوهشگاه های استان تهران بالغ بر ۵۵ درصد از میزان طرح های دریافتی و مصوب را به خود مختص کرده است که بیشترین آمار را در میان استان ها دارند. سایر استان ها نظیر آذربایجان شرقی، اصفهان، فارس و خراسان رضوی هم فعالیت مطلوبی داشته اند و در مجموع ۴۵ درصد طرح های تحقیقاتی از سایر استان ها به جز تهران آمده است.
در طرح «اعتبار اولویت های پژوهشی ستاد توسعه فناورهای مواد و ساخت پیشرفته»، بانوان با مشارکت ۵۳ درصدی، پیشتاز مشارکت در این طرح بوده اند.
مکانیک، دینامیک و متالورژی، فناوری ساخت و تولید، پلیمر، زیست فناوری، کشاورزی و خاک، مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی، فناوری نانو، نفت و انرژی، پلیمر، لاستیک، پلاستیک و کامپوزیت حوزه های فعالیت محققان در این طرح را شامل می شود.
به نقل از معاونت علمی ریاست جمهوری، همچنین، صنایع حمل و نقل شامل صنایع هوایی، فضایی، دریایی، خودرو و راه آهن، اپتیک و امواج شامل نور، لیزر، صوت، اشعه، پلیمر، لاستیک، پلاستیک و کامپوزیت، دارو و درمان از دیگر حوزه های طرح های تحقیقاتی است که در این برنامه از آنها حمایت شده است.
منبع:

1402/05/09
08:20:48
5.0 / 5
241
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
لینک دوستان نكسترو
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد