نکسترو

شروع ثبت نام در دوره پسادکتری تحقیقات بنیادی از فردا

شروع ثبت نام در دوره پسادکتری تحقیقات بنیادی از فردا

نکسترو: نکسترو: فراخوان مشترک دبیرخانه شورای عالی «عتف» و صندوق پشتیبانی از پژوهشگران و فناوران کشور برای پشتیبانی از دوره های پسادکتری(تحقیقات بنیادی) منتشر گردید.


به گزارش نکسترو به نقل از ایسنا، بعد از تصویب طرح ملی جذب و به کارگیری پژوهشگران پسادکتری در بیست و هشتمین جلسه شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری، بخشنامه جذب و به کارگیری پژوهشگران پسادکتری در دبیرخانه شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری تدوین و در کمیسیون دائمی شورا تصویب و ابلاغ گردید.
در این بخشنامه، چهار نوع دوره پسادکتری پیش بینی شده است که متقاضیان متناسب با نیاز و علاقه مندی خود می توانند دوره پسادکتری را در دانشگاه ها و مراکز پژوهشی یا واحدهای صنعتی و مراکز فناوری واجد شرایط بگذرانند. انواع دوره پسادکتری شامل «تحقیقات بنیادی»، «تحقیقات کاربردی»، «فناوری» و «صنعتی» می شود. متقاضیان دوره پسادکترا فقط می توانند برای یکی از انواع پسادکترا مندرج در بخشنامه اقدام نمایند و امکان ارسال هم زمان در انواع مختلف پسا وجود ندارد.
بمنظور تقویت همکاری ها و نیز استفاده از ظرفیت ها و زیرساخت های کشور، اجرای دوره پسادکتری نوع تحقیقاتی بنیادی موضوع بند ۳-۱ از ماده ۳ بخشنامه جذب و به کارگیری پژوهشگران پسادکتری، بصورت مشترک بین دبیرخانه شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری و صندوق پشتیبانی از پژوهشگران و فناوران انجام می گیرد.
متقاضیان دوره پسادکتری تحقیقات بنیادی، می توانند با مراجعه به سامانه پسادکتری شورای عالی عتف (بخش قوانین و بخشنامه ها)، ابتدا بخشنامه جذب و به کارگیری پژوهشگران پسادکتری کمیسیون دائمی شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری را مطالعه کرده و در صورت داشتن شرایط مندرج در بخشنامه، نسبت به ثبت نام و تکمیل پروسه درخواست و ارسال مدارک و مستندات لازم، درخواست خودرا ارسال نهایی کنند.
بازه زمانی فراخوان از ۲۴ تیر تا ۱۴ شهریور ۱۴۰۲ بوده و درخواست هایی که در مدت ارسال نهایی نشوند، ورودشان در پروسه بررسی امکان پذیر نیست.
به نقل از معاونت علمی ریاست جمهوری، متقاضیان دوره پسادکتری تحقیقات بنیادی باید دارای مدرک دکتری تخصصی (PhD) از دانشگاه ها و مؤسسات آموزشی و پژوهشی مورد تأیید وزارتخانه های علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دارای مقالات علمی - پژوهشی انتشار یافته در نشریات معتبر باشند. همین طور نباید بیش از چهار سال از تاریخ فارغ التحصیلی دوره دکتری آنها گذشته باشد.1402/04/24
10:41:10
5.0 / 5
315
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد