نکسترو
رئیس دانشگاه محقق اردبیلی تاكید كرد:

لزوم ایجاد پژوهشگاه هسته ای در دانشگاه محقق اردبیلی

لزوم ایجاد پژوهشگاه هسته ای در دانشگاه محقق اردبیلی

نکسترو: به گزارش نکسترو، اردبیل رئیس دانشگاه محقق اردبیلی به لزوم ایجاد پژوهشگاه هسته ای در دانشگاه محقق اردبیلی تاکید نمود.


اسماعیل چمنی شامگاه ۱۳ تیر در دیدار با معاون سازمان انرژی اتمی ایران ضمن اشاره به فعالیتهای این دانشگاه در حوزه فناوری هسته ای، اظهار داشت: دانشگاه محقق اردبیلی دارای دانشمندان گمنامی است که در حوزه هسته ای فعالیت می نمایند.
وی با اشاره به اینکه این دانشمندان با توانمندی خاص خود مبادرت به ساخت دستگاه هایی کرده اند که بخاطر شرایط تحریم امکان واردات آنها وجود ندارد، اضافه کرد: استان اردبیل تابحال از امکانات سازمان انرژی اتمی کشور بهره مند نشده و ما انتظار داریم تا سازمان انرژی اتمی ایران در حوزه های هسته ای، غذا و دارو و فناوری های کشاورزی دست استانهای محرومی همچون اردبیل را بگیرد تا این استان ها هم بتوانند به قطب عظیم فناوری های هسته ای در کشور تبدیل شوند.
رئیس دانشگاه محقق اردبیلی با اشاره به اینکه ضروریست از پتانسیل فکری و خلاقیت دانشمندان استان اردبیل بهره برداری مطلوبی صورت گیرد، خاطرنشان کرد: از سازمان انرژی اتمی ایران انتظار می رود ایجاد پژوهشگاه هسته ای در دانشگاه محقق اردبیلی را عملیاتی نماید.
وی تصریح کرد: اردبیل نیازمند تجهیزات آزمایشگاهی در حوزه هسته ای است تا شاهد بروز و ظهور خلاقیت های هسته ای در این گوشه از ایران باشیم.
رضا قاسمیان معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل با اشاره به اینکه انرژی هسته ای و فعالیتهای علمی حوزه هسته ای چندین آورده اصلی همچون اعتماد به نفس و استقلال را به ارمغان آورده اند، اظهار داشت: انرژی هسته ای ما را از وابستگی خارج کرد و توانستیم از این طریق عظمت و شان نظام را به دنیا معرفی نماییم.
وی با اشاره به اینکه دستاوردهای هسته ای باید تبدیل به آورده های اقتصادی و جهش علمی شود، اضافه کرد: امید می رود ظرفیتهای استان اردبیل در سایه استفاده از فناوری های هسته ای ظهور پیدا کند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل خاطرنشان کرد: امروز آغاز پیشرفت های علمی و زیربنایی استان اردبیل در حوزه هسته ای از دانشگاه محقق اردبیلی کلید خواهد خورد.
1402/04/14
12:41:13
5.0 / 5
327
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
لینک دوستان نكسترو
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد