نکسترو
وزیر علوم:

بخشنامه پژوهانه از سال ۱۴۰۳ لازم الاجراست

بخشنامه پژوهانه از سال ۱۴۰۳ لازم الاجراست

نکسترو: به گزارش نکسترو، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اظهار داشت: بخشنامه پژوهانه از سال 1403 لازم الاجراست و باید بصورت دقیق اجرا شود، عمل کردن به این بخشنامه در تصویب بودجه تفصیلی دانشگاه ها اثرگذار خواهد بود.


به گزارش نکسترو به نقل از ایسنا، محمدعلی زلفی گل در اجلاس معاونان پژوهش و فناوری دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی، پژوهشی و فناوری سراسر کشور که در دانشگاه علامه طباطبایی برگزار شد؛ اظهار داشت: در عرصه پژوهش همه رفتارها باید ترغیبی و تشویقی باشد؛ تمام مقررات و قوانین در این زمینه جنبه تشویقی دارد و تشویق و تشویق در این زمینه از اهمیت ویژه ای برخوردار است، چونکه سیاست های حاکم بر این حوزه متفاوت از سیاستهای دیگر حوزه هاست.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با تأکید بر ضرورت توجه به اعتبارات پژوهشی در دانشگاه ها اشاره کرد: روسای دانشگاه ها باید دقت کنند که بخشنامه پژوهانه از سال ۱۴۰۳ لازم الاجراست و باید بصورت دقیق اجرا شود و این مهم در تصویب بودجه تفصیلی دانشگاهها اثرگذار خواهد بود.
وی با بیان این که لازم است اعتبارات پژوهشی دانشگاه ها دارای ردیف مستقل باشد اظهار داشت: بخشنامه پژوهانه مهمست و باید اجرائی شدن آن در فاکتورهای ارزیابی در نظر گرفته شود.
زلفی گل اشاره کرد: استادان و پژوهشگران دانشگاه ها باید هر نیازی را که تشخیص می دهند نیاز جامعه است در سامانه نان ثبت کنند و در امتداد گردآوری نظام مسائل جامعه کوشا باشند.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به ۵ اولویت وزارت علوم، اظهار داشت: تمام انرژی خودرا برای تحقق اولویت های وزارت علوم به کار خواهیم گرفت. و در این راه، معاونان پژوهش و فناوری دانشگاه ها نیز تحقق مرجعیت و دیپلماسی علمی را که یکی از با اهمیت ترین اولویت هاست، باید در همه امور خود در نظر بگیرند.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، وی با اشاره به نمایه سازی ۴۰ مجله ایرانی طی دو سال اخیر اظهار داشت: ۱۱ مورد از این مجله ها به زبان فارسی بوده است.
وزیر علوم همین طور بر تقویت همکاریهای علمی بین صنعت و دانشگاه اصرار کرد و اظهار داشت: لازم است از اساتید دانشگاهی که طرح های پژوهشی خودرا با حوزه صنعت انجام می دهند حمایت کرد.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در انتهای سخنان خود خطاب به معاونان پژوهش و فناوری دانشگاه ها اظهار داشت: در مطالبه گری اعتبارات پژوهشی و اختصاص گرنت پژوهشی به استادان دانشگاه به هیچ عنوان کوتاه نیایید.
منبع:

1402/04/01
23:49:08
5.0 / 5
333
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
لینک دوستان نكسترو
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد