نکسترو

اعتبارات فصل بهار و تابستان شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی مشخص شد

اعتبارات فصل بهار و تابستان شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی مشخص شد

نکسترو: نکسترو: مدیر شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی، از جزییات اعتبار خدمات آزمایشگاهی برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی و اعضای هیئت علمی دانشگاه ها در بهار و تابستان 1402 آگاهی داد.


به گزارش نکسترو به نقل از ایسنا، رضا اسدی فرد با اشاره به اختصاص اعتبار بهره مندی از خدمات آزمایشگاهی ویژه اعضای هیئت علمی و دانشجویان تحصیلی در فصول مختلف، اظهار داشت: شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی با ارائه طرح های تخفیفی و تسهیلات به فعالان زیست بوم پژوهش، فناوری و نوآوری تلاش می کند تا گامی در راستای ارتقای پژوهش های کاربردی، توسعه محصولات و خدمات دانش بنیان و ارتقای کیفی فرآورده ها و محصولات برداشته شود.
مدیر شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، ضمن اشاره به اختصاص اعتبار برای دریافت خدمات آزمایشگاهی به گروههای مختلف مشتریان خدمات، اشاره کرد: شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی با اعطای اعتبارات فصلی به اعضای هیئت علمی و دانشجویان تحصیلات تکمیلی زمینه را برای پشتیبانی از طرح های پژوهشی فراهم می آورد.
اسدی فرد، با اشاره به مشخص شدن این اعتبار برای اعضای هیئت علمی دانشگاه ها و دانشجویان تحصیلات تکمیلی، افزود: برمبنای مصوبات شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی، امسال اعتبار ویژه اعضای هیئت علمی-بهار و تابستان ۱۴۰۲، ۲۰ میلیون ریال با ۴۰ درصد تخفیف و اعتبار ویژه دانشجویان تحصیلات تکمیلی برای همین بازه، ۲۰ میلیون ریال و ۴۰ درصد تخفیف استفاده از خدمات آزمایشگاهی در نظر گرفته شده است.
بگفته اسدی فرد، برمبنای نظرات دانشجویان و اعضای هیئت علمی مراکز پژوهشی کشور، طرح های تخفیف خدمات آزمایشگاهی شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی، اثربخشی قابل توجهی در گسترش و پیشرفت پژوهش های آزمایشگاهی داشته است. بر همین اساس، برای نیمسال اول ۱۴۰۲ نیز اعتبار ۴۰ درصدی خدمات آزمایشگاهی ویژه اعضای هیئت علمی دانشگاه ها و دانشجویان تحصیلات تکمیلی سراسر کشور تا سقف ۲۰ میلیون ریال در نظر شده گرفته است.
به نقل از معاونت علمی ریاست جمهوری، اسدی فرد افزود: علاوه بر این طرح بزودی طرح های حمایتی ویژه شبکه برای پژوهش هایی که در امتداد حوزه های اولویت دار ستادهای فناوری راهبردی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری به انجام می رسد، اعلام خواهدشد.

منبع:

1402/03/30
11:27:07
5.0 / 5
323
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد