نکسترو

ابلاغ ارائه دو واحد درس اختیاری مکتب شهید سلیمانی به دانشگاه ها

ابلاغ ارائه دو واحد درس اختیاری مکتب شهید سلیمانی به دانشگاه ها

نکسترو: نکسترو: رییس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس شهید قاسم سلیمانی از ابلاغ مصوبه ارائه دو واحد درس عمومی اختیاری مکتب شهید سلیمانی به دانشگاه ها آگاهی داد.


به گزارش نکسترو به نقل از ایسنا، سردار رحیم صفوی در شصت و یکمین اجلاس معاونان آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی دولتی و غیردولتی کشور که امروز در سازمان پژوهش های علمی و صنعتی درحال برگزاری است، اظهار داشت: حضور من در این مراسم به خاطر توضیح و گزارش راجع به دو واحد درس عمومی اختیاری مکتب شهید سلیمانی است که در شورایعالی برنامه ریزی وزارت علوم ۳۰ بهمن ۱۴۰۱ به تصویب رسیده و به تمام رؤسای دانشگاه های دولتی و غیردولتی سراسر کشور ابلاغ گردیده است.
وی خطاب به معاونان آموزشی اظهار نمود: اگر می توانید از مهرماه ۱۴۰۲ این درس را عرضه دهید.
سردار صفوی ضمن اشاره به اهداف ایجاد درس دو واحدی عمومی اختیاری آشنایی با مکتب شهید سلیمانی، اظهار داشت: هدف از ایجاد این درس، ساختن نسل جوان و انتقال مکتب سلیمانی به نسل حال و آینده است. چون که هدف اساسی در جنگ شناختی، تبیین در ادراک، ذهنیات، نگرش، بینش و اندیشه نسل جوان ما است.
رئیس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس شهید قاسم سلیمانی یکی دیگر از اهداف ایجاد این درس را آشنایی دانشجویان با مکتب شهید سلیمانی در جهت جبهه مقاومت دانست و اظهار داشت: باید روی بحث جبهه مقاومت بیشتر تلاش کنید. دانشجویان سؤال هایی در این حوزه می پرسند که چرا به سوریه و یمن کمک می کنیم؟ اگر استاد، استاد مسلطی باشد، می تواند به خوبی پاسخ دهد.
وی از دیگر اهداف ایجاد این درس را به آشنایی با تفکر و اندیشه های شهید حاج قاسم سلیمانی بعنوان انسان ساخته شده در مکتب انقلاب اسلامی، دفاع مقدس، جبهه مقاومت اشاره نمود و اظهار داشت: بیشتر از دو، سه سال است که روی این بحث کار علمی انجام می دهیم. بیشتر از ۱۰ کتاب در این حوزه چاپ شده است، منابع و سرفصل های لازم این درس مشخص شده است، منابع کتاب ما آماده است و یک سری کتاب در این حوزه داده می شود.
رئیس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس شهید قاسم سلیمانی همینطور به ایجاد کمیته تخصصی توسعه فرهنگ مقاومت و پایداری در معاونت آموزشی وزارت علوم اشاره نمود که مسؤلیت آن به وی واگذار شده است.
وی با بیان اینکه این سرفصل ها مقدماتی است، اظهار داشت: شما می توانید نظر دهید ولی برای شروع با همین سرفصل ها شروع کنید. سال آینده می توانیم آنرا اصلاح نماییم و برای عرضه این واحد درسی هم از اساتیدی استفاده کنید که بتوانند این سرفصل ها را ارائه نمایند.
سردار صفوی همینطور از آمادگی پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس شهید قاسم سلیمانی برای برگزاری دوره های دانش افزایی و مهارت افزایی برای اساتید اطلاع داد.1402/03/11
13:00:51
5.0 / 5
323
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
لینک دوستان نكسترو
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد