نکسترو
رئیس موزه تاریخ علوم دانشگاه محقق اردبیلی خبر داد:

تسهیل همکاریهای موزه تاریخ علوم اردبیل با انجمن ­های علمی دانشجویی و موسسات مردم نهاد

تسهیل همکاریهای موزه تاریخ علوم اردبیل با انجمن ­های علمی دانشجویی و موسسات مردم نهاد

نکسترو: به گزارش نکسترو، اردبیل رئیس موزه تاریخ علوم دانشگاه محقق اردبیلی از تسهیل همکاریهای این موزه با انجمن ­های علمی دانشجویی و موسسات مردم نهاد اطلاع داد.


محمد انوار ۵ خرداد در جمع خبرنگاران اظهار داشت: موزه تاریخ علوم دانشگاه محقق اردبیلی که دارای مجوز از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری می باشد، در خلال بیشتر از هفت سال فعالیت خود، هفت سال پی در پی از جانب کمیته ملی موزه های ایران(ایکوم ایران) در قسمت موزه­ های دولتی کوچک در شاخص­ های مختلف بعنوان موزه برتر کشور انتخاب و تجلیل شده است.
وی ادامه داد: همینطور کسب جایزه ترویج علم، موزه برتر به علت فعالیت­ های مجازی در دوران کرونا، تجلیل به علت فعالیت در معرفی مفاخر علمی و فعالیت در زمینه ­های مختلف از جانب نهادها و موسسات مختلف مانند اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان، بنیاد نخبگان، کمیته ملی موزه های ایران، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، استانداری اردبیل و غیره مورد تجلیل و تشویق قرار گرفته است.
انوار افزود: عضویت در کمیته ملی موزه­ های ایران، کمیته بین المللی موزه ­ها و مجموعه ­های دانشگاهی (یومک)، شورای موزه­ های دانشگاهی کشور و ارتباط مستمر با نهادهای ملی و بین المللی در راه تحقق اهداف موزه از فعالیت ­های مستمر آن می ­باشد.
رئیس موزه تاریخ علوم دانشگاه محقق اردبیلی ضمن اشاره به برنامه های این موزه برای سالجاری، اظهار داشت: برگزاری چندین نمایشگاه تخصصی علمی، تاریخی و اسناد و همینطور کارگاه های تخصصی در موضوعات متنوع و همایش علمی در سطح ملی در دستور کار قرار دارد و نشریه علم و موزه که قبلا منتشر می شد هم باردیگر با شماره ها و ویژه نامه های جدید منتشر خواهد شد.
وی ادامه داد: تسهیل همکاری ­های موزه با انجمن ­های علمی دانشجویی، موسسات مردم نهاد، گسترش موزه­ های اقماری و تخصصی و پررنگ نمودن افتخارات علمی استان و رونق تالار افتخارات موزه از دیگر نگاههای موزه تاریخ علوم می ­باشد.
انوار خاطرنشان کرد: با عنایت به شعار جهانی سال جاری موزه ­ها(موزه، پایداری و حال خوب(زیست بهتر))، تلاش خواهیم کرد با پایداری موزه و برنامه ­های متنوع آن حال خوبی را در مخاطبین بوجود آورده و خاطره خوش و زیست بهتری را برای آنان که آینده سازان کشورمان هستند به جا بگذاریم.
رئیس موزه تاریخ علوم دانشگاه محقق اردبیلی اظهار داشت: دانشگاه محقق اردبیلی برای تحقق اهداف پژوهشی و آموزشی خود در تاسیس موزه تاریخ علوم، در طول سال به صورت مجانی پذیرای دانش آموزان، دانشجویان و کلیه علاقمندان بوده و برنامه ­ها و گردش­ های علمی هدفمندی را برای مخاطبین خود برنامه ریزی می­ کند.
منبع:

1402/03/08
14:57:52
5.0 / 5
301
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد