نکسترو
معاون دانشگاه محقق اردبیلی خبر داد:

استفاده از فناوری های نو در معرفی موزه تاریخ علوم دانشگاه محقق اردبیلی

استفاده از فناوری های نو در معرفی موزه تاریخ علوم دانشگاه محقق اردبیلی

نکسترو: اردبیل معاون پژوهش و فناوری دانشگاه محقق اردبیلی از بسط و گسترش گالری های جدید و استفاده از فناوری های نو در معرفی موزه تاریخ علوم دانشگاه محقق اردبیلی آگاهی داد.


جبرائیل رزمجو ۵خرداد در بازدید از موزه تاریخ علوم دانشگاه محقق اردبیلی اظهار داشت: موزه تاریخ علوم دانشگاه محقق اردبیلی محل گردآوری و حفاظت آثار، اشیا، نمونه ها، اسناد و اطلاعات متنوع در رابطه با شاخه های علوم و فناوری و دستاوردهای علمی و فرهنگی و فناوری بوده و آنها را بصورت مجموعه های نمایشگاهی به همراه توضیحات علمی جهت استفاده عموم ارائه می­ کند.
وی ادامه داد: علاوه بر این موزه با برگزاری برنامه ­های متنوع علمی و آموزشی زمینه ایجاد و اشاعه تفکر علمی در جامعه را فراهم آورده و با نمایش پایه های دانش و تحول فناوری و سیر پیشرفت علوم در شاخه های مختلف خلاقیت و تفکر ذهنی دانش آموزان و دانشجویان را بارور نموده و زمینه های پیشرفت و نوآوری های علمی و عملی استعداد آنان را فراهم می سازد.
رزمجو اشاره کرد: این موزه، موزه ای متفاوت و با تجربه ای نو در حوزه آموزش و پژوهش و تلاشی مکمل برای فراهم نمودن گردش های علمی هدفمند و همین طور فناورانه در درون مجموعه دانشگاه ولی دارای ارتباط زنده و پویا با جامعه و رده های مختلف سنی منطقه می ­باشد.
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه محقق اردبیلی اشاره کرد: از اهداف مهم این موزه علاوه بر نشان دادن تاریخ علوم مختلف در منطقه و مکاتب آموزشی مختلف، نمایش سیر تحول علوم و فناوری ­های مختلف علمی و ایجاد خلاقیت و کاوشگری و طرح پرسش در ذهن کودکان، نوجوانان، جوانان، دانش آموزان و دانشجویان و باروری و هدایت آن به سمت نوآوری و شکوفایی ذهن آنان است.
وی با اشاره به اینکه این موزه در مدت اندک فعالیت خود با همتی بالا و مثال زدنی بیش از پنجاه هزار شیء و قطعه موارد موزه­ ای مختلف را گردآوری و در خود جای داده و مجموعه­ ای غنی را به وجود آورده است، تصریح کرد: باتوجه به جمع آوری گنجینه فاخر علمی و اسناد و موارد موزه ­ای بسیار در این موزه، کلیه ارکان دانشگاه به خصوص معاونت پژوهش و فناوری حامی و پشتیبان برنامه ­های موزه تاریخ علوم بوده و از برگزاری رویدادهای مختلف علمی و فرهنگی در این موزه حمایت می­ کند.
رزمجو اشاره کرد: رویکرد این معاونت در موزه تاریخ علوم، بسط و گسترش گالری­ های جدید و استفاده از فناوری­ های نو در معرفی و بازدید و ارائه اطلاعات و فعال تر کردن موزه مجازی در کنار جایگاه فیزیکی موزه و گسترش همکاری­ ها با سایر ارگان­ ها، موزه­ ها و موسسات در سطح استانی، ملی و بین المللی می ­باشد.
منبع:

1402/03/06
14:50:14
5.0 / 5
295
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد