نکسترو
معاون دانشگاه علوم پزشكی شیراز:

نرم افزار درمان صرع ژنتیک در شیراز تولید شد

نرم افزار درمان صرع ژنتیک در شیراز تولید شد

نکسترو: به گزارش نکسترو، فارس معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز، اظهار داشت: به همت پزشکان جوان این دانشگاه و برای اولین بار در جهان، نرم افزار درمان صرع ژنتیک برای طراحی و ساخته شده است.


دکتر مهرداد شریفی جمعه ۲۹ اردیبهشت در حاشیه اولین کنگره بین المللی هوش مصنوعی در علوم پزشکی که در مرکز همایش های جزیره کیش درحال برگزاری است، اظهار داشت: این نرم افزار برای اولین بار در جهان طراحی و اجرا شده و پزشکان از تمام کشورها می توانند از آن برای معالجه بیماران استفاده نمایند.
به گزارش نکسترو به نقل از علوم پزشکی شیراز، شریفی از طراحی و اجرای این نرم افزار بعنوان یک نمونه موفق کاربرد استفاده از فناوری بر بالین بیمار نام برد و اضافه کرد: مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز همواره در عرضه طرح های نوین پیشرو بوده و از تمام طرح های پژوهشی و نوآورانه همچون به کارگیری هوش مصنوعی در علوم پزشکی حمایت می کند.
ابتلای یک درصد جامعه به صرع
استاد دانشگاه علوم پزشکی شیراز و مبتکر این طرح که پیش از این هم در زمره دانشمندان یک درصد برتر جهان ارائه شد در این خصوص اظهار داشت: به صورت میانگین یک درصد افراد جامعه گرفتار بیماری صرع هستند.
دکتر علی اکبر اسدی پویا، ضمن اشاره به این که آمارها نشان داده است در کشور ایران هم بیشتر از ۸۰۰ هزار نفر به بیماری صرع مبتلا هستند، اضافه کرد: درصد قابل توجهی از این بیماران به انواع صرع هایی مبتلا هستند که دلیل ژنتیکی دارد.
این استاد دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به اینکه تا کنون بیشتر از ۲ هزار ژن در رابطه با بیماری صرع در جهان شناسایی شده است، افزود: محققان کشور استرالیا موفق شدند ارتباط قطعی ۹۵۴ ژن را با بیماری صرع مشخص کنند.
نرم افزار jet مجانی در اختیار بیماران قرار می گیرد
او طراحی و ایجاد نرم افزار jet را نتیجه تلاشهای یک تیم تحقیقاتی ۲۳ نفره از نخبگان و اساتید دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بررسی بیشتر از ۸ هزار مقاله علمی دانست.
این پزشک فوق تخصص بیماری صرع اظهار داشت: در این نرم افزار بر مبنای ژن شناسایی شده نوع درمان و اطلاعات در رابطه با بیماری در اختیار پزشک معالج قرار می گیرد.
اسدی پویا ضمن اشاره به این که این نرم افزار برای اولین بار در جهان طراحی و اجرا شده و مشابه خارجی ندارد، اظهار نمود: این نرم افزار به صورت مجانی و با هدف کمک به درمان بیماری صرع در اختیار جامعه پزشکی جهان قرار می گیرد.
منبع:

1402/02/31
12:32:58
5.0 / 5
280
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
لینک دوستان نكسترو
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد