نکسترو

مأموریت های واگذارشده به دانشگاه های علوم پزشکی

مأموریت های واگذارشده به دانشگاه های علوم پزشکی

نکسترو: به گزارش نکسترو، معاونت تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت، ۱۰۰ طرح فناورانه به ۲۴ دانشگاه علوم پزشکی سپرده است.به گزارش نکسترو به نقل از ایسنا، دکتر یونس پناهی با بیان این خبر، خاطرنشان کرد: این طرح های فناورانه در قسمت های مواد اولیه دارویی API، پزشکی بازساختی و محصولات پیشرفته پزشکی (ATMP)، محصولات نهایی دارویی و تجهیزات پزشکی قرار دارد که به ۲۴ دانشگاه علوم پزشکی کشور سپرده شده است.

معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت، در ادامه به مأموریت های فناورانه واگذار شده به کلان مناطق دهگانه آمایشی در سطح کشور اشاره نمود و اظهار داشت: مأموریت جوانی جمعیت به کلان منطقه یک با محوریت دانشگاه علوم پزشکی مازندران سپرده شده است. در آخرین نشستی که با دانشگاه های علوم پزشکی کلان منطقه یک برگزار شد، مأموریت جوانی جمعیت به این کلان منطقه با سرپرستی دانشگاه علوم پزشکی مازندران سپرده شد. همچنین از این کلان منطقه خواسته شد تا اطلاعات در رابطه با هزینه های نازایی و درصد باروری جهت عرضه در کمیته جوانی جمعیت با مدارک و مستندات به معاونت تحقیقات و فناوری را تهیه و ارائه نمایند.

وی افزود: بررسی اثربخشی مداخله آموزشی مبتنی بر طب ایرانی، سبک زندگی ایرانی- اسلامی به کلان منطقه دو به سرپرستی دانشگاه قم، دانشگاه همدان مأموریت تحقیقاتی اعتیاد در چارچوب کلان منطقه سه و گیاهان دارویی به کلان منطقه چهار به سرپرستی دانشگاه لرستان و با همکاری دانشگاه ایلام سپرده شده است.

دکتر پناهی خاطرنشان کرد: مأموریت ریزگردها و بیماری های تنفسی به علت مشکلات عدیده ای که جنوب غرب کشور با آن مواجه می باشد، به کلان منطقه ۴ به سرپرستی دانشگاه اهواز داده شده است. مأموریت آینده پژوهی تحقیقات حوزه سلامت به دانشگاه علوم پزشکی کرمان که سرپرست کلان منطقه ۸ به حساب می آید، واگذار شده است و مأموریت فرآورده های بیولوژیک با تمرکز بر طراحی، ساخت و ارزیابی ایمنی زایی نانو واکسن به دانشگاه زنجان سرپرست کلان منطقه ۶ واگذار شد و در نهایت ارتقای سلامت اجتماعی به دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی سپرده شد.

او همینطور در ادامه به مأموریت های تخصصی واگذار شده به دانشگاه های علوم پزشکی اشاره و خاطرنشان کرد: گروهی از مأموریت ها در چارچوب تهدیدات نظام سلامت کشور شناسایی و دسته بندی شدند و بر اساس توانمندی، زیرساخت و توانمندی به دانشگاه های علوم پزشکی واگذار شده اند. در مجموع ۸ حوزه است که برای مثال سرطان با محوریت سرطان های شایع به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، بیماری های غدد و متابولیسم با محوریت دیابت به دانشگاه علوم پزشکی تهران، بیوتکنولوژی با محوریت تغذیه سالم و فراگیر به دانشگاه علوم پزشکی مشهد، بیماری های قلب و عروق به دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، علوم دارویی با محوریت تأمین داروهای بیماری های خاص و صعب العلاج به دانشگاه علوم پزشکی تبریز، مدیریت و اقتصاد سلامت ایران به دانشگاه علوم پزشکی ایران، سوانح و حوادث با محوریت سوانح جاده ای به دانشگاه علوم پزشکی شیراز، عوامل محیطی و آلودگی هوا به دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه سپرده شده است.
1402/02/27
16:06:52
5.0 / 5
330
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد