نکسترو

نخستین همایش ملی آینده پژوهی در فقه، حقوق و علوم سیاسی در اردبیل

نخستین همایش ملی آینده پژوهی در فقه، حقوق و علوم سیاسی در اردبیل

نکسترو: اردبیل نخستین همایش ملی آینده پژوهی در فقه، حقوق و علوم سیاسی در دانشگاه محقق اردبیلی اجرا شد.


عبدالله حسنی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی ۲۰ اردیبهشت در نخستین همایش ملی آینده پژوهی در فقه، حقوق و علوم سیاسی در دانشگاه محقق اردبیلی با اعلان اینکه علم فقه یکی از رشته های علوم دینی است که احکام آن بوسیله سنت و قرآن استنباط می شود، اظهار داشت: علم فقه راه و رسم زندگی را به بشریت نشان میدهد.
وی با اشاره به وظیفه سنگین دانشگاهیان درباب تعلیم علم و تهذیب نفس، اضافه کرد: دانشگاهیان باید علاوه بر این که خودشان الگو باشند، اقشار مختلف جامعه را نیز به این سمت سوق دهند.
حسنی اشاره کرد: علم، تحقیق و پژوهشی که انسان را به خدا نرساند، هیچ ارزشی نخواهد داشت.
سیدمحمد رضی نژاد معاون پژوهشی دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه محقق اردبیلی با اعلان اینکه آینده پژوهی جزو ضروریات هر جامعه ای بوده و لطمه های اجتماعی در نتیجه عدم شناخت درست از مسائل و مشکلات است، اظهار داشت: آینده پژوهی ترسیم آینده بوده و اگر در جامعه ای آینده پژوهی به درستی انجام گیرد، می توانند پدیده های آتی را پیش بینی کنند.
وی ادامه داد: اگر آینده پژوهی به درستی انجام گیرد نتایج مطلوبی برای جوامع خواهد داشت و منجر به کاهش هزینه های مادی و معنوی و تسهیل در امور خواهد شد.
رضی نژاد با اعلان اینکه مقالات ارزشمندی از سراسر کشور به دبیرخانه همایش ارسال شده است، ابرازامیدواری کرد: برگزاری این همایش گامی مفید در رشد و ارتقای آینده پژوهی در بین پژوهشگران و برنامه ریزان کشور باشد.
منبع:

1402/02/23
12:48:03
5.0 / 5
156
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد