نکسترو

نخستین کنگره پژوهشی دانشگاه های علوم پزشکی تهران شروع به کار کرد

نخستین کنگره پژوهشی دانشگاه های علوم پزشکی تهران شروع به کار کرد

نکسترو: نخستین کنگره پژوهشی سالیانه دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی استان تهران(منطقه آمایشی 10)، از دیروز(چهارشنبه) به مدت سه روز در دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی شروع به کار کرد.


به گزارش نکسترو به نقل از ایسنا و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی، این کنگره با حضور دکتر محسنی بندپی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، سرپرست کمیته کشوری تحقیقات و فناوری دانشجویی وزارت بهداشت، سرپرستان کمیته های تحقیقات و فناوری دانشجویی دانشگاه های علوم پزشکی استان تهران، رییس و معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی، و با شرکت جمع کثیری از دانشجویان و پژوهشگران رشته های گوناگون در مقاطع مختلف تحصیلی دانشگاه های علوم پزشکی مستقر در استان تهران برگزار شده است.
این کنگره برای عرضه کارهای پژوهشی دانشجویان دانشگاه های منطقه آمایشی ۱۰(دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی و دانشگاه های علوم پزشکی تهران، ایران، شهید بهشتی، بقیه الله، شاهد، ارتش، آزاد اسلامی واحد تهران، تربیت مدرس و انستیتو تحقیقات پاستور) طراحی شده است.

مسیر تحقیقات و فناوری، یکی از بهترین مسیرها برای ارتقای فردی دانشجویان، جامعه و کشور است
دکتر سیدعلی حسینی رییس دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی طی سخنانی در مراسم افتتاحیه این کنگره، گفت: این رویداد، در حقیقت برای دانشجویان مهم ترین و بزرگترین کلان منطقه در کشور است که به میزبانی، دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی برگزار شده است.
وی افزود: مسیر تحقیقات و فناوری، یکی از بهترین مسیرها برای ارتقای فردی دانشجویان، جامعه و کشور است و دانشجویان شرکت کننده در این رویداد علمی و پژوهشی می توانند، از دکتر نیما رضائی متولی حوزه تحقیقات و فناوری دانشجویی وزارت بهداشت، الگو بگیرند و ایشان را سرلوحه کار خود قرار بدهند.
وی گفت: دکتر رضائی، نمونه یکی از جوانان دانشمند است که مرحله به مرحله با حضور در محافل علمی از زمان دانشجویی تاکنون، کارهای تحقیقاتی را پیگیری کرده است و اگر هر یک از دانشجویان طی دوران دانشجویی در کارهای علمی مشارکت کنند، به جایگاه خوبی خواهند رسید.
رئیس دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی، گفت: حوزه تحقیقات و فناوری در کشور، جای فعالیت و کار جدی و زیادی دارد و همه دانشجویان در رشته های تخصصی اگر وارد حیطه تحقیقات و فناوری شوند، شاهد حرکات خروشان این جریان عظیم و ثمرات آن خواهند بود.
وی در ادامه، اولین کنگره پژوهشی سالیانه دانشجویان علوم پزشکی استان تهران را یک تحول بزرگ دانست و افزود: اگر دانشجویان آنچه امروز هست را یک تحول بزرگ ببینند و برای آن برنامه ریزی و حرکت رو به جلو داشته باشند، میتوان امیدوار بود که یافته های کنگره، فواید مطلوبی دارد که می توانیم از آن برای ارتقای جامعه بهره مند شویم.
بیشتر از ۳۰۰ مقاله تحقیقاتی و فناوری در سه روز کار این کنگره عرضه می شود که ۱۴۰ مقاله برای عرضه بصورت سخنرانی و ۱۶۵ مقاله بشکل پوستر انتخاب شده اند.
«دندانپزشکی، علوم دارویی و داروسازی، علوم آزمایشگاهی و علوم پایه پزشکی، بیماریهای واگیر و غیرواگیر، ژنتیک پزشکی، پرستاری و مامایی، هوش مصنوعی و علوم داده، علوم رفتاری و سلامت، بیوتکنولوژی و نانوبیوتکنولوژی، سرطان و خون شناسی و سلول های بنیادی، علوم اعصاب و بهداشت روان، علوم بهداشتی و تغذیه، علوم توانبخشی، سلامت و رفاه اجتماعی، کارآفرینی و فناوری در علوم پزشکی، سلامت در بلایا و فوریت ها و اخلاق در پژوهش» همچون محورهای این کنگره دانشجویی هستند.
۳۰ ایده فناوری محصول محور در کنگره عرضه می شود که از این میان به دو ایده جایزه داده می شود و داوران برتر هم در مراسم اختتامیه این رویداد مهم، معرفی خواهند شد.
همزمان با برگزاری کنگره، رویداد talk school همراه با کارگاه های در ارتباط با هوش مصنوعی، علوم داده، حقیقت مجازی و حقیقت افزوده به شرکت کنندگان عرضه خواهد شد.


 


منبع:

1402/02/21
14:11:33
5.0 / 5
282
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد