نکسترو
در مراسم گرامیداشت مقام استاد مطرح شد؛

قانون مالکیت فکری می تواند برای پژوهشگران ایجاد انگیزه کند

قانون مالکیت فکری می تواند برای پژوهشگران ایجاد انگیزه کند

به گزارش نکسترو، مدیر فناوری پژوهشگاه رویان ضمن بیان این که قانون مالکیت فکری می تواند برای پژوهشگران ایجاد انگیزه کند، اظهار داشت: حالا که به سمت تجاری سازی حرکت می نماییم، باید گوشه نگاهی به تنظیم قوانین مالکیت فکری داشته باشیم.به گزارش نکسترو به نقل از ایسنا، دکتر مرضیه ابراهیمی در مراسم گرامیداشت مقام استاد که در پژوهشگاه رویان برگزار شد، با اشاره به اینکه ما در پژوهشگاه رویان دغدغه نسل بعد و اساتید جدید را داریم، اظهار داشت: ما نگران هستیم و دغدغه داریم و همین مبحث روی خروجی علمی ما تأثیر می گذارد. استادی که دغدغه معاش داشته باشد، استاد نمی گردد. ما می خواهیم استادمان در پژوهشگاه رویان، دغدغه معاش نداشته باشند؛ بلکه دغدغه دانشجو و پژوهش داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه اساتید پژوهشی با اساتید دانشگاه چند تفاوت مهم دارند، اظهار داشت: اساتید پژوهشی، باری که بر دوششان است، تنها آموزش نیست، دغدغه ارتقای پژوهشی کشور و حفظ نام ایران را دارند. ازاین رو باید به این مورد توجه داشت.

چه برنامه ای برای رفاه حال زنان هیات علمی داریم؟

دکتر ابراهیمی ضمن اشاره به این که حدود ۷۰ درصد از اعضای هیات علمی، زنان هستند، تصریح کرد: باید مشخص شود که ما چه برنامه ای برای رفاه حال زنان هیات علمی داریم؟ چرا در کشور ما اعضای هیات علمی زن و مرد مثل هم مقایسه می شوند؟ ما زنان هیات علمی، سه شغله هستیم. خانم ها و بانوان در پژوهشگاه رویان می خواهند رویان را رویان نگه دارند.

مدیر فناوری پژوهشگاه رویان تصریح کرد: ما دوست داریم پژوهش به فناوری و فناوری به تجارت برسد و دوست داریم که در این حوزه، قانون مالکیت فکری، ایجاد انگیزه کند. منابع انسانی، سرمایه های انسانی هر سازمان هستند. ایجاد انگیزه می تواند در هر مرحله ای صورت بگیرد و هم اکنون که به سمت تجاری سازی حرکت می نماییم، باید گوشه نگاهی به تنظیم قوانین مالکیت فکری داشته باشیم.
مراسم گرامیداشت مقام استاد، پژوهشگاه رویان


منبع:

1402/02/14
14:34:39
5.0 / 5
364
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
لینک دوستان نكسترو
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد