نکسترو
وزیر علوم خبر داد

بزودی اعتبار ویژه تجهیزات آزمایشگاهی توزیع می شود

بزودی اعتبار ویژه تجهیزات آزمایشگاهی توزیع می شود

نکسترو: به گزارش نکسترو، وزیر علوم با بیان اینکه با پیگیری های وزارت علوم و دریافت مجوز از مقام معظم رهبری بودجه ای ویژه از محل صندوق توسعه ملی به تجهیزات آزمایشگاهی اختصاص یافته است، اظهار داشت: بزودی این اعتبار بین دانشگاه ها توزیع شود و حداقل نیازهای پژوهشگران دانشگاهی به تجهیزات آزمایشگاهی مرتفع شود.به گزارش نکسترو به نقل از ایسنا، محمدعلی زلفی گل در مسافرت استانی آذربایجان غربی و بازدید از لابراتوار مرکزی دانشگاه ارومیه با تبریک روز ملی لابراتوار ها در مورد اهمیت و نقش لابراتوار در ساختار پژوهش و فناوری، اظهار داشت: علم امروز فناوری فرداست و برای تولید و توسعه هم نیاز به فناوری و تجهیزات است.

وی تصریح کرد: به جهت اینکه در توسعه علم و فناوری و حرکت در مرزهای دانش پیشگام باشیم، باید پژوهش های علمی ما مبتنی بر داده های علمی معتبر باشد که انجام آزمایش های دقیق و تولید داده نیاز به تجهیزات بروز آزمایشگاهی دارد. در همین راستا و با پیگیری های وزارت علوم و دریافت مجوز از مقام معظم رهبری بودجه ای ویژه از محل صندوق توسعه ملی به تجهیزات آزمایشگاهی اختصاص یافته است.

وی اظهار امیدواری کرد: بزودی این اعتبار بین دانشگاه ها توزیع شود و حداقل نیازهای پژوهشگران دانشگاهی به تجهیزات آزمایشگاهی مرتفع شود.

بنابر اعلام روابط عمومی وزارت علوم، وزیر علوم در بدو ورود به لابراتوار مرکزی دانشگاه ارومیه، روز ملی لابراتوار را به تمام مدیران، دست اندرکاران و فعالان بخش آزمایشگاهی کشور تبریک گفت.

منبع:

1402/02/10
12:07:54
5.0 / 5
323
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد