نکسترو

کتاب حالتهای گذرا در سیستم های قدرت شبیه سازی، مدلسازی و کاربردها

کتاب حالتهای گذرا در سیستم های قدرت شبیه سازی، مدلسازی و کاربردها

نکسترو: کتاب «حالتهای گذرا در سیستم های قدرت؛ شبیه سازی، مدلسازی و کاربردها» توسط پژوهشگران دانشکده مهندسی برق دانشگاه صنعتی امیرکبیر تالیف و منتشر گردید.


به گزارش نکسترو به نقل از ایسنا، این کتاب در حوزه مهندسی برق "سیستم های قدرت الکتریکی" توسط گروه انتشاراتی تیلور و فرنسیس (Taylor & Francis) به چاپ رسیده است.
پروفسور گئورک قره پتیان؛ استاد دانشکده مهندسی برق دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دکتر آتوسا یزدانی؛ استاد دانشگاه ساکرامنتو آمریکا و دکتر بهروز ذاکر از دانش آموختگان دانشگاه صنعتی امیرکبیر و استاد دانشگاه شیراز از مؤلفان این کتاب هستند.
این کتاب در ۸ فصل و ۲۳۴صفحه در حوزه سیستم های قدرت الکتریکی به چاپ رسیده است.
در این کتاب، انواع حالت های گذرا که در سیستم های قدرت رخ داده یا ممکنست رخ دهند، مورد بررسی قرار گرفته است.
کتاب با دسته بندی پدیده های گذرا و مشخص کردن اثرات نامطلوب در سیستم های قدرت ناشی از گذراها آغاز می شود. سپس به اقدامات حفاظتی مختلفی می پردازد که برای جلوگیری از حوادث ناشی از آن موارد گذرا اجرا شده اند. همین طور روش های مختلف مورد استفاده برای تحلیل و بررسی گذرا در سیستم های قدرت توضیح داده شده است.
به نقل از دانشگاه امیرکبیر، مدل سازی اجزا به شکل گسترده مورد بحث قرار گرفته و موارد تحلیلی برای ارزیابی طیف گسترده ای از گذراها، اثرات احتمالی آنها بر روی سیستم و انواع حفاظت مرسوم که به طور معمول برای هر مورد استفاده می شود، همراه با روش هایی برای طراحی سیستم حفاظت مناسب ارائه می شود.
منبع:

1402/02/05
11:14:55
5.0 / 5
376
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
لینک دوستان نكسترو
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد