نکسترو

انتشار مقاله استاد ممتاز کشور در یکی از معتبرترین نشریات علوم پزشکی دنیا

انتشار مقاله استاد ممتاز کشور در یکی از معتبرترین نشریات علوم پزشکی دنیا

نکسترو: نکسترو: استاد ممتاز دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با همکاری 6 پژوهشگر دارای مرجعیت علمی در زمینه بیماریهای تیروئید، مقاله ای مروری در مجله Nature Reviews Primer منتشر نمودند.به گزارش نکسترو به نقل از ایسنا، انجام پژوهش های نافع و قابل استناد، دستیابی به مرزهای دانش و رسیدن به مرجعیت علمی از اهداف نهایی تولید علم برای دانشمندان است.

مجله Nature Reviews Primer که یکی از معتبرترین نشریات علوم پزشکی دنیا است، ضریب تاثیر (Impact factor) ۶۵ دارد. این مجله در سال ۲۰۲۱، از ۶ نفر از دانشمندان علوم غدد (آندوکرین) که در بیماریهای تیروئید مرجعیت داشتند، دعوت کرد تا مقاله ای در مورد تازه ترین یافته های علوم پایه و بالینی بیماری کم کاری تیروئید تدوین کنند. سه نفر از این نویسندگان از اروپا، یک نفر از آسیا و دو نفر از قاره آمریکا بودند و به مدت یک سال با یکدیگر مشارکت کردند.

دکتر فریدون عزیزی؛ استاد ممتاز دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و پژوهشگر پژوهشکده علوم غدد درون ریز و متابولیسم در تدوین این مقاله مروری مشارکت داشته است. این مقاله مروری پایان سال ۲۰۲۲ در مجله Nature Reviews Primer انتشار یافته است.

در رتبه بندی سال ۲۰۲۲ وب آو ساینس، دکتر عزیزی در زمینه کم کاری تیروئید رتبه دوم مقالات، در زمینه بیماریهای ناشی از کمبود ید رتبه سوم و در زمینه مقالات تیروئید و بارداری، رتبه پنجم را کسب کرده است.

این مقاله مروری بوسیله لینک زیر قابل دسترسی است:

Hypothyroidism

منبع:

1402/01/30
10:22:14
5.0 / 5
343
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد