نکسترو
یك مسئول خبر داد:

مرکز تحقیقات و پژوهش های شرکت کشت و صنعت مغان با همکاری دانشگاه محقق اردبیلی

مرکز تحقیقات و پژوهش های شرکت کشت و صنعت مغان با همکاری دانشگاه محقق اردبیلی

به گزارش نکسترو، اردبیل مدیرعامل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان اظهار داشت: مرکز تحقیقات و پژوهش های شرکت کشت و صنعت مغان با همکاری دانشگاه محقق اردبیلی راه اندازی می شود.


قاسم محمدی، مدیرعامل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان ۲۲ فروردین در نشست با هیات رئیسه و اعضای هیات علمی دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه محقق اردبیلی اظهار داشت: دانشگاه محقق اردبیلی یکی از مراکز علمی مهم در تولید علم، فناوری و انجام پژوهش های کاربردی در کشور بوده و یکی از افتخارات جغرافیای علمی و دانشگاهی کشور است.
وی ضمن عرضه گزارشی از فعالیتهای مختلف شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان، اضافه کرد: همایش ملی زنجیره ارزش، برندینگ و صادرات در قسمت کشاورزی و دامپروری با مشارکت دانشگاه های تهران و محقق اردبیلی اردیبهشت ماه سالجاری در این شرکت برگزار می شود.
محمدی سرمایه گذاری های انجام شده طی دو سال قبل در این شرکت را چشم گیر عنوان نمود و اظهار داشت: درحال طراحی فروشگاه های زنجیره ای مغانه برای فروش محصولات این شرکت در سطح منطقه و سایر کشورها هستیم.
مدیرعامل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان با اشاره به اینکه مرکز تحقیقات و پژوهش های این شرکت با همکاری دانشگاه محقق اردبیلی راه اندازی خواهد شد، اضافه کرد: راه اندازی میز مشترک میان این شرکت و دانشگاه محقق اردبیلی در رشد و توسعه این شرکت اثرگذار خواهد بود.
ضرورت کاربردی شدن پژوهشها برای رفع نیازهای استانی و کشوری
اسماعیل چمنی، رئیس دانشگاه محقق اردبیلی هم در این نشست با اشاره به اینکه دانشگاه محقق اردبیلی به دنبال کاربردی کردن پژوهشها به منظور رفع نیازهای استان و کشور است، اظهار داشت: هم اکنون این دانشگاه دارای حدود ۳۰۰۰ دانشجوی کارشناسی ارشد و ۹۷۰ نفر دانشجوی دکتری است و به تازگی هم مبادرت به جذب ۳۸۰ نفر دانشجوی خارجی برای مقاطع تحصیلات تکمیلی کرده ایم.
وی با اشاره به اینکه از رساله ها، رساله ها و پژوهش های دانشجویان تحصیلات تکمیلی برای مرتفع ساختن نیازهای استان استفاده می نماییم، اضافه کرد: تلاش ما بر اینست تا پژوهش آموزش محور، آموزش پژوهش محور و پژوهش نیازمحور در دانشگاه محقق اردبیلی نهادینه شود.
چمنی ضمن اشاره به وجود حلقه مفقوده میان مراکز تولیدی و دانشگاهی در کشور، اظهارامیدواری کرد: با کمک و همراهی شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان این حلقه مفقوده در استان اردبیل به هم وصل شود تا شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان بتواند برای ارتقاء خود از امکانات و ظرفیت های نیروی متخصص دانشگاهی استفاده نماید.
جبرائیل رزمجو، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه محقق اردبیلی هم اظهار داشت: مدیریت جهادی شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان فرصت همکاری میان دانشگاه محقق اردبیلی و این شرکت را فراهم نموده است.
وی با اشاره به اینکه دانشگاه محقق اردبیلی دارای پنج پژوهشگر یک درصد برتر جهانی و ۱۷ پژوهشگر دو درصد برتر جهانی بوده و دارای جایگاه تاثیرگذاری در سطح کشور و دنیا است، اضافه کرد: یکی از نگاههای مهم دانشگاه محقق اردبیلی جذب پژوهشگران پسادکتری و پشتیبانی از پژوهش های تقاضامحور است.
رزمجو ضمن اشاره به قانون جهش تولید، خاطرنشان کرد: در همین راستا بخش تحقیق و توسعه شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان با همکاری دانشگاه راه اندازی خواهد شد.1402/01/22
11:32:59
5.0 / 5
369
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
لینک دوستان نكسترو
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد