نکسترو
معاون پژوهشی وزیر علوم خبر داد

اختصاص بودجه تجهیزات آزمایشگاهی به دانشگاه ها

اختصاص بودجه تجهیزات آزمایشگاهی به دانشگاه ها

نکسترو: به گزارش نکسترو، معاون پژوهشی وزیر علوم اظهار داشت: با موافقت مقام معظم رهبری، بودجه ویژه ای برای تجهیزات آزمایشگاهی دانشگاه ها اختصاص یافت که بزودی در اختیار دانشگاه ها قرار می گیرد.


به گزارش نکسترو به نقل از ایسنا، دکتر پیمان صالحی در نشست نوروزی وزیر علوم با کارکنان ستاد و رؤسای دانشگاه های استان تهران اظهار داشت: وزیر علوم در دیدار خود با مقام معظم رهبری، تقاضای حمایت مالی برای تقویت بخش پژوهش و لابراتوار ها را مطرح کرده بود که مورد موافقت معظم له قرار گرفت.
وی ادامه داد: با موافقت مقام معظم رهبری اعتبار ویژه ای برای تقویت بخش تجهیزات آزمایشگاهی از محل صندوق توسعه ملی اختصاص یافت که اعتبار قابل توجهی است.
صالحی اشاره کرد: در سالیان گذشته اعتباری به بخش تجهیزات اختصاص نیافته بود و با اقدام اخیر قسمتی از مشکلات حوزه پژوهش در دانشگاه ها رفع می شود.
اشاره به سخنرانی در ژنو
معاون پژوهشی وزیر علوم به سخنرانی اخیر خود در اجلاس وزرای علوم و فناوری بیست و ششمین کنفرانس کمیسیون علم و فناوری آنکتاد که در مقر سازمان ملل متحد در ژنو برگزار شد، اشاره نمود و اظهار داشت: خیلی از کشورهای حاضر در نشست از پیشرفت های ایران در علم و فناوری تعجب کرده و آنرا تحسین کردند.
وی ادامه داد: در این جلسه گفتم بعد از انقلاب اسلامی در سال ۱۹۷۹ توجه زیادی به هموار کردن مسیر بوسیله سرمایه گذاری زیاد در زمینه های علم، فناوری و نوآوری در ایران صورت گرفت و امروزه ایران در رتبه ۱۵ تولید علم دنیا قرار دارد.
صالحی اظهار داشت: به نمایندگی از وزارت علوم در نشست ژنو به برخی پیشرفت ها اشاره کردم همچون اینکه؛ در دو دهه اخیر دولت ایران سیاست ها و برنامه های مختلفی را برای پشتیبانی از نوآوری و ایجاد یک محیط فناورانه، طراحی و اجرا کرده است. هم اکنون بیش از ۷ هزار شرکت دانش بنیان در حوزه فناوری های پیشرفته مانند نانوتکنولوژی، بیوتکنولوژی، علوم شناختی و فناوری اطلاعات و ارتباطات فعال می باشند. علاوه بر این، ۵۸ پارک علم و فناوری، ۲۴۰ مرکز رشد، ۶۱ صندوق علم و فناوری بعلاوه ۵۵ شتاب دهنده تخصصی، قسمتی از دستاورد بزرگ کشور ما درحوزه سیاست های علم و فناوری است. علاوه بر این، استارتاپ های نوآور مختلفی وجود دارند که در این محیط فناورانه، درحال رشد و توسعه هستند.
به نقل از روابط عمومی وزارت علوم، وزیر علوم در این جلسه از کوشش های معاونت پژوهشی برای تحقق مرجعیت علمی و افزایش مجلات علمی ایرانی در نمایه های مطرح و معتبر دنیا تقدیر کرد.
منبع:

1402/01/16
17:55:33
5.0 / 5
356
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد